Biżuteria z owoców?

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2468
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Biżuteria z owoców?

Post autor: misiak » 26 lut 2010, o 23:30

Temat pewnie zadziwił niejednego forumowicza, mnie także kiedyś jak przeglądałam oferty z wyrobami biżuteryjnymi. Spotkałam się z biżuterią ozdobioną skórkami z pomarańczy, jak i cytryny. Wiadomo wygląda super i w ogóle, lecz niestety nie jest to długotrwała biżuteria. Jak się mylę to mnie sprostujcie, ponieważ nie wiem nic więcej na ten temat. A chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej, dlatego też stworzyłam ten temat.

Biżuteria z owoców?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
sylusia
Posty: 15387
Rejestracja: 26 lut 2010, o 23:59

Re: Biżuteria z owoców?

Post autor: sylusia » 27 lut 2010, o 01:17

Przestańcie! Żeby owoce naturalne nosić w uszach, czy też żeby zwisały na szyi. Owoce to jedzenia, a nie do zawieszania. Tutaj już nie będzie problemu znudzenia się biżuterią bo prędzej czy później zgnije to.

Awatar użytkownika
catherina8
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2010, o 11:03

Re: Biżuteria z owoców?

Post autor: catherina8 » 27 lut 2010, o 11:17

Chyba chodzi tutaj o biżuterię w kształtach owoców co? Jakoś nigdy nie spotkałam się z biżuterią ozdobioną, czy też zrobioną z owoców. Widziałam różne biżuterie w kształtach wisienek, truskawek, gruszek itp. Chyba, że chodzi wam o zabawy w ogrodzie i wieszanie sobie na uszy dwóch wisienek :D :)

Awatar użytkownika
Violka
Posty: 19
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:33

Re: Biżuteria z owoców?

Post autor: Violka » 28 lut 2010, o 00:48

Może nie ze skórek banana, cytrusów, ale widziałem biżuterię z pestek owoców, polakierowanych barwnymi lakierami, fajnie wo wyglądało. Owoce naturalne popsułyby się bardzo szybko i to co widziałaś na pewno nie było owocem lecz podobizną stworzoną z plastiku czy też innego materiału.

Awatar użytkownika
LenaPoznań

Re: Biżuteria z owoców?

Post autor: LenaPoznań » 11 lip 2018, o 18:09

Taka nie trwała biżuteria się nie sprawdzi ale np. Imitacja jabłka jako srebrny wisiorek do noszenia na lata ma sens.

Awatar użytkownika
galindia_com
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2018, o 01:58

Re: Biżuteria z owoców?

Post autor: galindia_com » 13 lip 2018, o 00:09

To może być temat filozoficzny, historyczny, obyczajowy i zawsze wiąże się z estetyką. Dawniej młodzian, w skóry odzian wtykał se piórko gdzieś. Czasem kość w nos, wieszał pazur czy kieł. Dziś ktoś wetknie frytki w dziurki i rozśmiesza mamutem. To wynika z głębszej potrzeby przyozdabiania się. Biżuterii chwilowej. Jedni powieszą gruby łańcuch na karczychu, inne kwietny wianek, a pani X karaty. Dzieci wieszają pary czeresienek na uszach czy przyklejają do nosa klon. Potrzeba chwili, mniej lub bardziej wynikająca z wrażliwości, niekoniecznie uświadomionego poczucia piękna. A może jaja?
Zapewne gdyby z Chin zaczęły napływać kobiałki złotych i malowanych miniaturek jabłuszek czy durianów na łańcuszku, to nie stały by się od razu tym, czym są celebrytki. Z czasem mogło by się nastapić to, co ze sztucznymi kwiatami. Kiedyś obciach, teraz hurtownie- dzięki jakości wykonania.
Nie wiem czy owoce są zbyt banalne. Jeśli nie? To chwilo trwaj! Co bardziej intryguje? Pstryknieta pestka między unisono dyszące czy złoty dyndasek powyżej?
Ale dynia 1:1 w kolczyku? Nie!
No raczej.

Ann79
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2020, o 06:45

Re: Darmowe ogłoszenia na Forum-Bizuteria.com

Post autor: Ann79 » 2 maja 2020, o 14:46

Witam,posiadam dwa kamienie ,jeden to chyba kwarc drugi meteoryt,nie jestem pewna,proszę o odpowiedź ,jakie to kamienie ,czy są coś warte i można sprzedać
Załączniki
BD5057CD-45F3-4E1E-81E5-734F5A5283C2.jpeg
724451A8-EE61-435B-96DE-23300F4D7C44.jpeg

Awatar użytkownika
Kamil

Re: Biżuteria z owoców?

Post autor: Kamil » 3 maja 2020, o 10:00

To nie wygląda na meteoryt ale ten drugi wygląda ładnie. Jaka jest historia tych kamieni? To pomoże wstępnie określić co to jest i na pewno gemmolog będzie mógł wystawić ekspertyzę czy te kamienie są coś warte.

Ann79
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2020, o 06:45

Re: Biżuteria z owoców?

Post autor: Ann79 » 3 maja 2020, o 20:05

Różowy znalazłam w domu,w skarbach z muszlami z ciepłych krajów i białymi kamykami,a ten drugi mąż wykopał w ogródku

Awatar użytkownika
Genek

Re: Biżuteria z owoców?

Post autor: Genek » 3 maja 2020, o 21:26

ten ciemny nie wygląda na meteoryt
ten różowy kamień nie wygląda na jadeit

Dobrze by było jakbyś zrobiła zdjęcia lepszej jakości np. makro szczególnie tego jasnego kamienia bo słabo widać nawet w powiększeniu

Alternatywnie możesz zabrać te skarby i zanieść do lokalnego jubilera - on powienien szybko ocenić czy to kamienie szlachetne.

ODPOWIEDZ