Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Biżuteria wykonana może być z różnych materiałów: srebra złota, kamieni: cyrkoni, kryształków Svarowski, kamieni naturalnych. W tym dziale spróbujemy odpowiedzieć jak chronić, pielęgnować i przechowywać biżuterię.
Pielęgnacja biżuterii to temat, który zasługuje na szczególną uwagę. Właściwe czyszczenie, konserwacja i przechowywanie biżuterii mogą znacznie przedłużyć jej żywotność i zachować blask. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad i wskazówek na temat pielęgnacji biżuterii, które pomogą Ci cieszyć się swoimi ulubionymi kawałkami przez wiele lat.

Złota biżuteria, srebrna biżuteria, biżuteria z kamieniami szlachetnymi - każdy rodzaj biżuterii wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim dowiesz się, jak prawidłowo czyścić i konserwować swoją biżuterię, aby zachować jej blask i uniknąć uszkodzeń.

Przechowywanie biżuterii to kolejny ważny aspekt jej pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad na temat przechowywania biżuterii, które pomogą Ci zorganizować swoją kolekcję i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w pielęgnacji ich biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj, jak dbać o swoją biżuterię!
Awatar użytkownika
jolinka
Posty: 53
Rejestracja: 2 sie 2013, o 20:26

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: jolinka » 1 lis 2016, o 19:22

dobre :) proste i myślę że skutecznie bo te kulki pochłaniają wilgoć. Wilgoć z kolei powoduje że srebro i wyroby ze srebra śniedzieją.

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Eco Bizuteria
Posty: 33
Rejestracja: 17 mar 2012, o 21:27

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Eco Bizuteria » 3 lis 2016, o 19:37

takie torebki z pochłaniaczami sprawdzają się w pomieszczeniach gdzie masz dużo wilgoci, a w praktyce w każdym pomieszczeniu powinno być minimum 40% wilgotności aby czuć się dobrze i jest to też norma którą muszą spełniać pracodawcy.

Ja mam w szufladzie z biżuterią w łazience kilkanaście takich pochłaniaczy i biżuteria nie śniedzieje nawet jak leży kilka lat. Wiadomo w łazience jest dużo wilgoci - zatem polecam tą metodę pięlęgnowania biżuterii czy też jak inni powiedzą: zapobiegać aby biżuteria srebrna nie śniedziała.

Awatar użytkownika
haims
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2014, o 11:33

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: haims » 28 mar 2017, o 09:01

Faktycznie patent z pastą do zębów działa. Mi go sprzedała moja mama. Zazwyczaj używam do tego pasty, którą mam akurat w domu. Wydaje mi się, że najlepszą do tego pastą jest taka najtańsza bez jakiejś znanej marki. Przywraca ona blask.

Awatar użytkownika
Gość

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Gość » 8 kwie 2017, o 13:05

Polecam domową metodę, czyli szare mydło i woda :) zanim zakupicie specjalistyczne preparaty spróbujcie tego ;)

Awatar użytkownika
Eunice
Posty: 23
Rejestracja: 9 gru 2016, o 13:45

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Eunice » 10 kwie 2017, o 11:38

Ja biżuterie czyszczę specjalną ściereczką od jubilera.

Awatar użytkownika
Kawka

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Kawka » 30 sie 2017, o 12:36

Najlepsze są płyny w specjalnych pudełkach gdzie wkłada się biżuterię do koszyczka i po kilku godzinach wyjmujesz i przemywasz zimną wodą, suszysz i masz piękną odświeżoną pięknie błyszczącą srebrną biżuterię. Ściereczka może na końcu pomóc dokładniej wypolerować srebro, ale czasami też za dużo się nie przyda bo nie sięgnie we wszystkie miejsca łańcuszka. Ściereczkę jak i płyn do czysczenia srebra trzeba wymieniać regularnie aby spełniały swoją rolę.

Awatar użytkownika
Anna P

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Anna P » 7 wrz 2017, o 15:35

Płyn do czyszczenia biżuterii srebrnej nadaje się bardzo dobrze do czyszczenia innych srebrnych elementów jak do czyszczenia sztućców a także figurek srebrnych.

Awatar użytkownika
Leticia
Posty: 10
Rejestracja: 6 gru 2017, o 21:54

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Leticia » 10 gru 2017, o 03:01

Czyli czyszczenie srebra pastą do zębów to nie jest najlepszy patent? Całe życie tak czyściłam srebrne łańcuszki.

Awatar użytkownika
klasyk
Posty: 65
Rejestracja: 18 gru 2010, o 10:44

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: klasyk » 19 gru 2017, o 23:25

Pasta to nie jest dobry pomysł :(

zobacz np płyn do czyszczenia biżuerii srebrnej gdzie wrzucasz do koszyczka biżuterię i zostawiasz na kilka godzin - po wyjęciu masz nowiótkie:

Obrazek

https://www.ankabizuteria.pl/search?con ... it_search=

Awatar użytkownika
Aga

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Aga » 8 lut 2018, o 17:25

Ten płyn się bardzo dobrze sprawdza. Sama go użyłam i biżuteria bardzo dobrze się wyczyścić. Teraz się świeci jak nowa.

Awatar użytkownika
Gość

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Gość » 15 lut 2018, o 22:47

dziękuję Wam za rady, widzę że zawsze potraficie doradzić

Awatar użytkownika
Boho ekspert

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Boho ekspert » 22 lut 2018, o 09:40

Najprostrzym i zarazem najskuteczniejszym sposobem czyszczenia biżuterii srebrnej jest czyszczenie przy pomocy zwykłej muszki gumki do mazania ołówka. Sprawdza się najlepiej na płaskich powierzchniach.

Awatar użytkownika
preArtur
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2016, o 11:56

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: preArtur » 9 mar 2018, o 13:26

Ja też zawsze czyszczę pastą do zębów i szczoteczką, ale myślę, że może najwyższa pora na zakup jakiegoś właśnie konkretnego płynu.

Awatar użytkownika
Bianca

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Bianca » 14 mar 2018, o 17:09

Hej,
domowe sposoby dla mnie były coś uporczywe (szczoteczka do zębów i soda oczyszczona) szczególnie jak często zmienia się biżuterię. Problem pojawił się też przy platynie z diamencikiem- bałam się, że sodą mogę ją zniszczyć. Dlatego kupiłam fajny płyn i ściereczkę do czyszczenia biżuterii z platyny, złota i diamentów z hagertycare. Fajnie, że mają płyny do czyszczenia różnych metali, czy nawet pereł. Cena bardzo przystępna a płyn jest wydajny. Teraz tylko kąpiel w płynie przez chwilę, przetarcie ściereczką i już kolczyki wyglądają jak dopiero kupione u jubilera:)Obrazek

Awatar użytkownika
Ilona

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Ilona » 14 maja 2018, o 21:22

Czyścić też można profesjonalnymi kosmetykami firmy Helli: https://www.ankabizuteria.pl/search?con ... it_search=
przykładowo można użyć płynu do kompieli
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymon

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Szymon » 15 maja 2018, o 20:11

Żonie wyczyściłem całą biżuterię tymi środkami do pielęgnacji biżuterii. Teraz wygląda jak nowa.

Awatar użytkownika
Passo

Re: Czyszczenie i pielęygnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Passo » 13 wrz 2019, o 17:23

Tak to dobre środki czyszczące. Mają też takie środki do czyszczenia biżuterii srebrnej jak i złotej w czerwonym opakowaniu- z tego co pamiętam nazywa się na C

Awatar użytkownika
Sklep

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Sklep » 13 wrz 2019, o 17:27

CONNOISEURS - tak nazywa się producent tych środków do czyszczenia srebra i złota. Faktycznie dobre są i ich płyny jak i ściereczki których często używam w domu .

Awatar użytkownika
OdCzasuDoCzasu.pl

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: OdCzasuDoCzasu.pl » 19 cze 2020, o 15:42

Zapraszam!

Mycie zegarkowych bransolet
O ile podstawowa wiedza o zegarkach powoli znajduje miejsce w świadomości naszych rodaków, to o konieczności przeprowadzania regularnych serwisów dla zegarków ta wiedza jest już zdecydowanie mniejsza.
Poniżej chcemy zwrócić uwagę na jeden aspekt serwisu zegarka – czyszczenia bransolet.

Brudna bransoleta

Jak doświadczalnie, za zegarmistrzowskim stołem można się przekonać wiedza w tym temacie jest bardzo słaba.

W ostatnim czasie zdarzyły się nam dwa przypadki, w których właściciel zegarka zaskoczył nas swoim spostrzeżeniem.
Pierwsza opinia brzmiała mniej więcej tak:
„Muszę się zbadać, bo szwajcarski, markowy zegarek brudzi mi rękę, więc chyba jestem chory?”
Druga:
„Chciałabym kupić nowy zegarek. Nie ważne czy szwajcarski, japoński, niemiecki, czy inny, ale ma być taki, który nie będzie brudził mi nadgarstka”

Jak można wnioskować z powyższych sformułowań, problem brudzenia ręki przez bransoletę dotyczy tak panów, jak i pań.
Co więcej, jest to znane od dawna, choć ostatnio nasilające się w zegarkowym świecie zjawisko.
Ten wydobywający się z bransolety i osadzający na nadgarstku brud jest… brudem zebranym przez tę właśnie bransoletę.

Przy zawilgoceniu bransolety poprzez pot lub wilgotne powietrze na jej powierzchni osadza się kurz i brud. One znajdują dla siebie miejsce i przylegają w wszędzie, a na dłużej zostają w miejscach schowanych, gdzie nie są wycierane w trakcie użytkowania.

Powyższe zjawisko dotyczy w większości przypadków mężczyzn i męskich zegarków.
W tym przypadku nie ma znaczenia, czy zegarek jest szwajcarski, japoński, niemiecki, czy polski. Nie ma też znaczenia czy jet to model sportowy, czy garniturowy.
Takiego brudu może się zebrać naprawdę dużo.
Wydawałoby się, że problem dotyczy raczej mężczyzn, dlaczego więc na brudzenie nadgarstków skarżą się też kobiety?

Ilość brudu w bransolecie

W ostatnim czasie największy wpływ na szybkość i ilość gromadzonego w zakamarkach bransolety brudu ma używanie kremów nawilżających. Krem nakładany na dłonie dostaje się również na nadgarstek a stamtąd na bransoletę. Tam łatwo znajduje jakieś ustronne miejsce osadzając się na powierzchni bransolety i… łapiąc kurz tworzy brudną maź.
Potem wystarczy wilgoć od potu i specyfik wydostaje się na powierzchnię skóry objawiając się brudem.
Ilość brudu w bransolecie

Nie namawiając nikogo na zaprzestanie używania kremów, chcemy zasugerować jak można z gromadzeniem się takiego brudu „walczyć”.

Dla zegarków wodoszczelnych, o sprawdzonej wodoszczelności nie ma żadnego problemu. Wystarczy raz na jakiś czas biorąc prysznic zrobić to z zegarkiem na nadgarstku i oczywiście umyć bransoletę zegarka wodą z mydłem.
Dla zegarków o wodoszczelności nie pozwalającej na kąpiele niezbędne jest delikatne wymycie bransolety wodą z mydłem i jej wysuszenie.
Można też pokusić się o wizytę w zakładzie zegarmistrzowskim.
Bransoleta w myjce ultradźwiękowej

W większości zakładów zegarmistrzowskich fachowcy mają na wyposażeniu myjkę ultradźwiękową, która jest doskonałym urządzeniem wspomagającym.
Zdemontowaną bransoletę należy umyć w płuczce ultradźwiękowej (w ciepłej wodzie z płynem myjącym), a następnie sprawdzić czy cały brud został usunięty.
Jeśli ślady brudu pozostały, to należy wykonać poprawkę ręcznie – szczotką lub pędzlem, a następnie powtórzyć mycie w płuczce ultradźwiękowej.
Bransoleta w myjce ultradźwiękowej

Po takim zabiegu, czystą bransoletę należy wysuszyć, by wilgotna, pośpiesznie założona znowu od razu nie zbierała brudu.
Ilość brudu w bransolecie

Ilustracje do powyższego tekstu pokazują przebieg czyszczenia bransolety damskiego zegarka, a ilość usuniętego brudu najlepiej widać na ostatniej z nich. Wykonano ją po odstaniu się płynu myjącego – kilka godzin po zakończeniu usługi.
Załączniki
000_mycie_bransolet-960x720[1].jpg

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 794
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: ForumMaster » 10 lis 2020, o 20:25

Przyznaję ciekawa propozycja. Muszę spróbować z moją biżuterią srebrną.

ODPOWIEDZ