Prezent na święta

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 14438
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:42

Prezent na święta

Post autor: Mikka » 17 lis 2017, o 19:13

Chociaż zostało jeszcze trochę czasu, to jednak nie da się nie zauważyć, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Niedługo w sklepach rozpocznie się prawdziwe szaleństwo, a wolałabym mieć wcześniej wszystko kupione, aby później nie biegać po sklepach lub nie stresować się, że kurier nie dojedzie na czas. Wiem, że wszystkie kobiety w mojej rodzinie stawiają na produkty piękne, wartościowe, ale niekoniecznie praktyczne. Mikser lub deskę do prasowania mogą sobie kupić same. Zdecydowałam się zatem na zakup biżuterii, jednak zastanawiam się, jaki dokładnie wzór będzie najlepszy? Zdecydowanie szukam czegoś oryginalnego, co będzie również przykuwało uwagę innych. Chciałabym, żeby obdarowane osoby pamiętały, że taką niezwykła ozdobę dostały właśnie ode mnie.
Wypatrzyłam taki wisior:
Obrazek
Czy sądzicie, że jest to dobry wybór? Spodobałby się mojej siostrze, czy też jest to wyrób typowy dla starszej osoby?

Prezent na święta

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
kolekcjonerka
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2017, o 11:40

Re: Prezent na święta

Post autor: kolekcjonerka » 27 lis 2017, o 18:02

To prawda warto prędzej pomyśleć o prezentach, a nie kupować na ostatnia chwilę i byle co. Ja dla mojego syna znalazłam zegarek męski Moim zdaniem bardzo elegancki, nowoczesny o ciekawym wzorze. Wyposażony jest nawet w budzik.
Załączniki
zegarek meski.jpg
męski zegarek

Awatar użytkownika
Mariia
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2017, o 23:11

Re: Prezent na święta

Post autor: Mariia » 29 lis 2017, o 16:33

Jeżeli chcecie Panie czegoś naprawdę orginalnego, to ja polecę biżuterię Amore. Znalazłam tydzień temu profil w Instagramie, zamówiłam piercionek u nich. Jest meeeegaaa :D , i u nas w Polsce w ogóle nie widziałam podobnej biżuterii! Chcecie link?

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Prezent na święta

Post autor: ForumMaster » 29 lis 2017, o 22:50

może daj jakieś zdjęcie tego co nosisz

Awatar użytkownika
Agata

Re: Prezent na święta

Post autor: Agata » 30 lis 2017, o 13:22

Co to za mega biżuteria na prezent świąteczny? Jestem zainteresowana.

Awatar użytkownika
Pajo
Posty: 46
Rejestracja: 4 mar 2010, o 18:14

Re: Prezent na święta

Post autor: Pajo » 2 gru 2017, o 16:14

Uwielbiasz świecić blaskiem szlachetnych kamieni? Jeśli tak to koniecznie zamów z asortymentu sklepu internetowego Anka Biżuteria komplet swarovski. W ofercie naszego sklepu znajdziesz różne wzory i kolory biżuterii. Nie czekaj więc i już dziś zamów go dla siebie. Taki komplet biżuterii to także świetny pomysł na prezent. Jeśli nie masz na niego pomysłu to może być on świetnym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Panda
Posty: 5
Rejestracja: 5 gru 2017, o 02:04

Re: Prezent na święta

Post autor: Panda » 5 gru 2017, o 23:31

Super prezentem dla młodych dziewcząt i kobiet będą nausznice z biżuterii. Nie oszukujmy się, która przedstawicielka płci pięknej nie ma przebitych uszu w dzisiejszych czasach? ;) Osobiście nie znam nawet jednej takiej osoby, nawet dzieci często mają już kolczyki w uszach. Uważam, że super prezentem będą kolczyki nausznice, gdyż są teraz bardzo popularnym dodatkiem oraz w rzeczywistości są wygodne w użytkowaniu. Prezentują się zawsze rewelacyjnie, przyciągają wzrok i pozwalają się wyróżnić. Jednak warto wybierać kolczyki srebrne lub złote, ponieważ są trwalsze i nie zmieniają barwy oraz rzadziej uczulają od zwyczajnych metalowych :D

Awatar użytkownika
Suriko
Posty: 5
Rejestracja: 5 gru 2017, o 02:05

Re: Prezent na święta

Post autor: Suriko » 6 gru 2017, o 16:31

Ja kupię na prezent świąteczny dla starszej siostry naszyjnik z zawieszką ze szkła weneckiego. W porównaniu do wszystkich popularnych naszyjników celebrytek, będzie to śliczny prezent i wyróżniający się. Bardzo podoba mi się szkło weneckie ze względu na swoją wdzięczną, kobiecą subtelność i delikatność. Prezentuje się pięknie zarówno w przypadku bransoletkach i wygląda, jak bransoletki Swarovskiego, Pandory lub Murano, jak i zawieszek lub naszyjników. Może nie jest tani, ponieważ to biżuteria srebrna w połączeniu ze szkłem weneckim, ale myślę warto :D Link poniżej wrzucam - można zobaczyć lub zamówić, jak ktoś też się skusi ;)

https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria- ... -niebieska

Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2017, o 20:23

Re: Prezent na święta

Post autor: Aleksandra » 11 gru 2017, o 20:04

To ja jeszcze polecę jubierów onlin - tylko indywidualne wzory i biżuteria na specjalne zamówienie. Kamienie szlachetne i półszlachetne, znajdą się też bursztyny. Żadnych szkiełek i nibykryształów:) Jeśli szukacie czegoś specjalnego - zapraszam :)
Aleksandra

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Prezent na święta

Post autor: ForumMaster » 12 gru 2017, o 21:49

zgadzam się, lepiej wybierać kamienie szlachetne oraz metale szlachetne, czyli lepiej wybierać biżuterię srebrną z bursztynem bałtyckim zamiast nibyszkiełka z niewiadomym metalem.

Awatar użytkownika
Pajo
Posty: 46
Rejestracja: 4 mar 2010, o 18:14

Re: Prezent na święta

Post autor: Pajo » 16 gru 2017, o 00:41

Święta już za tydzień a ja jeszcze nie mam prezentów dla wszystkich moich ukochanych kobiet. Fakt, że taka piękna biżuteria z kamieniami naturalnymi to coś co spowoduje zadowolenie każdej kobiety niezależnie od wieku od dziewczynek przez młode kobiety po babcie które też lubią coś ładnego dostać i ubrać piękną biżuterię.

Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2468
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Re: Prezent na święta

Post autor: misiak » 17 gru 2017, o 12:54

Ja wybrałam już swoje prezenty:

co prawda nie są tanie ale najtańsze wisiorki srebrne z bursztynem jakie znalazłam w internecie (w sieciach znanych ceny są ponad dwa razy wyższe - sami się przekonajcie):

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sklepik_one
Posty: 33
Rejestracja: 10 mar 2010, o 12:21

Re: Prezent dla kobiety na święta

Post autor: sklepik_one » 18 gru 2017, o 08:23

Osobiście kocham biżuterię i zawsze bardzo się cieszę jak dostaję kolczyki czy broszki - te najłatwiej kupić bo nie trzeba znać rozmiaru pierścionka. Co prawda są też rozmiary pierścionków regulowanych, które też mogłabym dostać :)

Awatar użytkownika
Leticia
Posty: 10
Rejestracja: 6 gru 2017, o 21:54

Re: Prezent na święta

Post autor: Leticia » 19 gru 2017, o 22:10

Osobiście jestem przerażona. W tym roku wydałam więcej pieniędzy na świąteczne prezenty niż planowałam i jestem trochę zła na siebie. Kupiłam siostrze srebrny wisiorek z bursztynem bo lubi ten kamień. Zwykły, żadnej znanej marki ale za to grubszy żeby się za szybko nie porwał. Mamie sprawiłam skórzany portfel, więc też stówka poszła. Jeszcze brat poprosił o pomoc w wyborze zaręczynowego pierścionka więc od oglądania biżuterii narobiłam sobie chęci żeby dla siebie tez coś kupić. Może jakieś kolczyki...

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Prezent na święta

Post autor: ForumMaster » 19 gru 2017, o 23:17

Ja mam tak samo :). Chętnie pomagam innym wybierać biżuterię i okazuje się, że dla siebie też bym coś chciała.

Awatar użytkownika
haims
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2014, o 11:33

Re: Prezent na święta

Post autor: haims » 21 gru 2017, o 13:27

Ja tak patrzę na te zdjęcia co wyście daliście i faktycznie są one piękne, ale kompletnie nie w moim stylu. Raczej wolę coś bardziej delikatnego. Bardzo podobają mi się pierścionki zaręczyniowe. Jest ona jak dla mnie bardzo kobieca. Z resztą myślę, że każda z nas ma ulubionego jubilera. I jak już bym chciała dostać biżuterię na święta to raczej z tego sklepu. Z resztą mam stamtąd swój pierścionek zaręczynowy i jestem w nim po prostu zakochana. I jak noszę biżuterię to taką, która do niego pasuje.

Awatar użytkownika
Leticia
Posty: 10
Rejestracja: 6 gru 2017, o 21:54

Re: Prezent na święta

Post autor: Leticia » 30 gru 2017, o 12:03

Dziewczyny, pochwalcie się co fajnego dostałyście na święta :) ja jako typowa sroka uwielbiam oglądać biżuterię, kosmetyki i perfumy. Mój Mikołaj w tym roku nie poszalał, zresztą i tak najlepsze prezenty sobie kupuję sama :)

Awatar użytkownika
haims
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2014, o 11:33

Re: Prezent na święta

Post autor: haims » 25 paź 2018, o 11:07

Poza biżuterią moim zdaniem trafionym pomysłem na świąteczny prezent będą zapewne markowe kosmetyki lub perfumy. Sama zwyczaj kupuje tego typu prezenty dla moich najbliższych. Co do wyboru sprawdzonej i zaufanej drogerii, to moim zdaniem jedną z lepszych dostępnych na rynku jest drogeria internetowa , która posiada bardzo szeroką ofertę kosmetyków znanych i cenionych marek jak np. Loreal, Maybelline, Sally Hansen, Astor, Nailtek, Max Factor Bourjois w najniższych cenach w kraju.

sweetjealousy57
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2018, o 13:08

Re: Prezent na święta

Post autor: sweetjealousy57 » 26 paź 2018, o 09:02

Słuchajcie, ostatnio trafiłam na konkurs, w którym do wygrania jest zegarek Anne Klein. Myślicie, że to byłby dobry prezent dla siostry, jakbym go wygrała i podarowała jej na gwiazdkę? Podrzucam pomysł konkursu, jakby ktoś chciał wziąć w nim udział :)

Awatar użytkownika
Domka
Posty: 11
Rejestracja: 7 sie 2018, o 20:33

Re: Prezent na święta

Post autor: Domka » 22 lis 2018, o 10:27

haims pisze:
25 paź 2018, o 11:07
Poza biżuterią moim zdaniem trafionym pomysłem na świąteczny prezent będą zapewne markowe kosmetyki lub perfumy. Sama zwyczaj kupuje tego typu prezenty dla moich najbliższych. Co do wyboru sprawdzonej i zaufanej drogerii, to moim zdaniem jedną z lepszych dostępnych na rynku jest drogeria internetowa , która posiada bardzo szeroką ofertę kosmetyków znanych i cenionych marek jak np. Loreal, Maybelline, Sally Hansen, Astor, Nailtek, Max Factor Bourjois w najniższych cenach w kraju.
Kosmetyki zawsze się sprawdzają jako prezent. Nareszcie mam swój ulubiony kosmetyk. Cudownie usuwa przebarwienia na mojej skórze. W dodatku daje ochronę przed skutkami promieniowania UV. Calluna Medica to marka, która słynie ze swoich sprawdzonych i ekskluzywnych produktów. Naturalny krem wybielający i redukujący przebarwienia spełnia wszelkie moje oczekiwania. Zawiera wyciąg z trufli oraz białej lilii, które tak pozytywnie działają na cerę. Może komuś też się przyda taki kosmetyk ?

ODPOWIEDZ