Zachodzenie srebra na pierścieniu

Biżuteria wykonana może być z różnych materiałów: srebra złota, kamieni: cyrkoni, kryształków Svarowski, kamieni naturalnych. W tym dziale spróbujemy odpowiedzieć jak chronić, pielęgnować i przechowywać biżuterię.
Pielęgnacja biżuterii to temat, który zasługuje na szczególną uwagę. Właściwe czyszczenie, konserwacja i przechowywanie biżuterii mogą znacznie przedłużyć jej żywotność i zachować blask. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad i wskazówek na temat pielęgnacji biżuterii, które pomogą Ci cieszyć się swoimi ulubionymi kawałkami przez wiele lat.

Złota biżuteria, srebrna biżuteria, biżuteria z kamieniami szlachetnymi - każdy rodzaj biżuterii wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim dowiesz się, jak prawidłowo czyścić i konserwować swoją biżuterię, aby zachować jej blask i uniknąć uszkodzeń.

Przechowywanie biżuterii to kolejny ważny aspekt jej pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad na temat przechowywania biżuterii, które pomogą Ci zorganizować swoją kolekcję i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w pielęgnacji ich biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj, jak dbać o swoją biżuterię!
Awatar użytkownika
speed911
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2011, o 16:42

Zachodzenie srebra na pierścieniu

Post autor: speed911 » 28 lut 2011, o 19:09

Witam, kupiłem niedawno srebrny pierścień, kupiłem też środek do czyszczenia srebra bo chciałem wyczyścić całą swoją biżuterię i nie wiem dlaczego, ale wpadłem na pomysł wyczyszczenie również tego nowego pierścienia "żeby się bardziej błyszczał". Pierścień ten ma wzór znaku dookoła całości i na początku kolor srebrny miał tylko ten znak, a w "rowkach" był ciemny kolor typowy dla zachodzącego srebra, problem w tym że cały ten osad zmył mi się podczas czyszczenia, a pierścień wygląda teraz znacznie gorzej i minie trochę czasu zanim odzyska on swój urok. Moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób na przyspieszenie tego procesu, aby pierścień znów miał ten osad i wyglądał jak przed czyszczeniem, czy pozostaje czekać ? Jeżeli muszę czekać to proszę o podanie czasu który około będę musiał czekać.

z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Zachodzenie srebra na pierścieniu

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Twoj_biz_pl
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2011, o 09:14

Re: Zachodzenie srebra na pierścieniu

Post autor: Twoj_biz_pl » 18 maja 2011, o 12:14

Po użyciu odpowiednich preparatów powinieneś trochę odczekać aby zobaczyć efekt,nie widze innej możliwości. Jeżeli możesz to wstaw również zdjęcia,tak abyśmy mogli zobaczyć jak to wygląda dokładnie.

Awatar użytkownika
Marta z Wawy

Re: Zachodzenie srebra na pierścieniu

Post autor: Marta z Wawy » 4 paź 2015, o 19:53

Tak podaj zdjęcia pierścionka, który czyscisz. Mozesz tez wrzucić film z komórki. Zgodzę się z przedmówcą, że sredki chemiczne usuną wszystkue zabrudzenia, nawet te w zagieciach, czy rowkach. Taki srodek do czyszczenia biżuterii potrzebuje trochę czasu aby się przegryźć przez takie warstwy brudu.

ODPOWIEDZ