Co kupić na chrzciny?

Obrazki Srebrne na komunię, pamiątki na chrzest, obrazki ze srebra i dewocjonalia - o tym jest ten dział.
Biżuteria jest nie tylko ozdobą, ale także świadectwem historii, kultury i wiary. W kategorii "Obrazki Srebrne Pamiątki Dewocjonalia" znajdziesz unikalne i piękne przedmioty, które łączą w sobie zarówno wartość artystyczną, jak i duchową. Od wieków srebro było materiałem wykorzystywanym do tworzenia dewocjonaliów - małe, ale pełne znaczenia przedmioty, które pomagają w codziennej praktyce religijnej.

Dla młodej matki, która szuka idealnej pamiątki na chrzest, srebrne obrazki mogą być doskonałym wyborem. Są one trwałe, eleganckie i pełne symbolicznego znaczenia. Dla kolekcjonera biżuterii, srebrne dewocjonalia są okazją do zgłębienia historii i tradycji jubilerskiej. Osoba religijna z pewnością doceni piękno i znaczenie tych przedmiotów, które mogą służyć jako codzienne przypomnienie o wierze i duchowości.

Jeśli jesteś miłośnikiem mody i szukasz czegoś wyjątkowego, biżuteria z motywem religijnym może być doskonałym dodatkiem do Twojej kolekcji. Srebrne obrazki, naszyjniki z wizerunkami świętych czy bransoletki z krzyżykami - każdy z tych przedmiotów jest nie tylko piękny, ale także pełen głębokiego znaczenia.

Dbając o swoją biżuterię, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Srebro jest materiałem delikatnym i może ciemnieć z czasem. Aby zachować jego blask, regularnie czyść swoje dewocjonalia specjalnymi środkami do czyszczenia srebra. Unikaj też kontaktu z wodą i kosmetykami, które mogą przyspieszyć proces ciemnienia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru idealnej biżuterii dla siebie lub bliskiej osoby. Każdy przedmiot w tej kategorii został wykonany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i jest gwarancją najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
Ilona

Co kupić na chrzciny?

Post autor: Ilona » 4 sty 2015, o 01:12

Takie pytanie zadaje sobie codziennie wiele osób na całym świecie. W Polsce mamy małą podpowiedź, bo chrzciny to wydarzenie religijne i jak religia oraz wiara to zaraz myślimy o papieżu = pamiątka srebrna = Decocjonalia Obrazy: obrazek srebrny z grawerem z wizerunkiem Jana Pawła II wydaje się jednym z lepszych pomysłów.

Co myślicie o takiej propozycji? Może macie inne pomysły?
Załączniki
obrazek-srebrny-swiety-jan-pawel-ii-nowosc[1].jpg
pamiątka srebrna
duzy-srebrny-obraz-jana-pawla-ii-1824-wizerunek-papiez-w-gorliwej-modlitwie[2].jpg
pamiątka chrztu

Co kupić na chrzciny?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
AnnaDe
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2014, o 13:05

Re: Co kupić na chrzciny?

Post autor: AnnaDe » 5 sty 2015, o 16:04

Ja rozumiem, że chrzciny powinny być okraszone jakąś pamiątką, ale nie wydaje mi się sensowne kupowanie czegoś takiego. Zdecydowanie lepiej kupić krzyżyk, złoty łańcuszek. Coś co rzeczywiście może się przydać w przyszłości a nie jest bezsensownym drogim prezentem z którego nie ma korzyści.

Faktem jest że święte obrazy (obrazy święte na ścianę) też mnie interesują, a w szczególności dwa:
# obrazy matki bożej z dzieciątkiem
# srebrny obrazek anioł stróż

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Co kupić na chrzciny?

Post autor: ForumMaster » 10 sty 2015, o 21:16

Krzyżyk czy łańcuszek srebrny czy złoty łańcuszek osobiście kojarzy mi się bardziej z komunią a dokładniej z prezentami jakie kupują na komunię chrztu świętego.

Patrząc praktycznie lepiej dać obrazek srebrny z grawerem zawierającym indywidualną dedykację z życzeniami. Można taki obrazek w pokoju dziecka powiesić i będzie przypominał o uroczystości chrztu jak i będzie zdobił pokój. Dla porównania łańcuszek srebrny czy krzyżyk srebrny lub ze złota będzie przez wiele lat leżał w szafce, bo przecież nikt go niemowlęciu nie założy, prawda?

Awatar użytkownika
Gość

Re: Co kupić na chrzciny?

Post autor: Gość » 16 sty 2015, o 11:19

Dokładnie, obrazek to bardzo praktyczny prezent i świetna pamiątka.

Awatar użytkownika
Złoty Styl
Posty: 19
Rejestracja: 2 sty 2015, o 15:59

Re: Co kupić na chrzciny?

Post autor: Złoty Styl » 18 sty 2015, o 21:41

Obrazek z papieżem to nie tylko symbol religijny i prezent na chrzciny. Papież jest znany na całym świecie cywilizowanym i można go podarować na różne okazje zaczynając od wydarzeń związanych z chrześcijaństwem po proste wyrazy uznania czy podziękowania czy to dla Polaka, czy też jaki pamiątka z Polski dla obcokrajowca czy osoby innego wyznania.

Awatar użytkownika
Marlena

Re: Co kupić na chrzciny?

Post autor: Marlena » 22 kwie 2015, o 06:50

Dziękuję za pomoc w znalezieniu prezentu na chrzciny :). Przyznaję, że dla zapracowanych osób takich jak ja to było nielada wyzwanie. Prezent się wszystkim podobał, dodałem tylko do grawer do obrazka

Awatar użytkownika
jolinka
Posty: 53
Rejestracja: 2 sie 2013, o 20:26

Re: Co kupić na chrzciny?

Post autor: jolinka » 11 wrz 2016, o 09:33

Pamiątkę na chrzciny wybrałam z AnKa Biżuteria ( opis firmy: viewtopic.php?f=13&t=1001) Zagwarantowali mi wysyłkę obrazka srebrnego z grawerem tego samego dnia i dostałam na czas:

Obrazek

ODPOWIEDZ