biżuteria ślubna

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
kika75
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2010, o 13:25

biżuteria ślubna

Post autor: kika75 » 2 gru 2011, o 15:38

biżuteria jaka wy miałyście do ślubu?? ja miałam założony naszyjnik i kolczyki moja sukienka była skromna więc mogłam pozwolić sobie na bogatą biżuterię..

Obrazek

biżuteria ślubna

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
AnKa-Bizuteria-Sklep
Posty: 14
Rejestracja: 18 lis 2011, o 15:57

Re: biżuteria ślubna

Post autor: AnKa-Bizuteria-Sklep » 2 gru 2011, o 21:29

Jak ślub, to tylko biżuteria biała z kryształkami Swarovski lub cyrkoniami, np:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
lub z kryształkami Swarovski:
Obrazek
www.AnKa-Bizuteria-Sklep.pl - Sklep z biżuterią srebrną oraz ręcznie robioną

Awatar użytkownika
Eco Bizuteria
Posty: 33
Rejestracja: 17 mar 2012, o 21:27

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Eco Bizuteria » 16 kwie 2012, o 18:16

Pamiętajmy, że biżuteria ma podreślac urodę a nie ją przytłaczac. Panna młoda powinna bardzo ostrożnie dobierac biżuterię. Można zdecydowac się na bogate kolczyki, ale już naszyjnik w takim przypadku alb delikatny albo wcale...


Awatar użytkownika
Modena
Posty: 7
Rejestracja: 3 cze 2012, o 21:53

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Modena » 5 cze 2012, o 09:41

klasycznie kobiety wybierają srebrną biżuterię z cyrkoniami lub białymi perłami, choć widać ostatnio wpływ obecnych trendów, np. te kolczyki srebrne Jennifer Lopez

Awatar użytkownika
Marcela

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Marcela » 1 cze 2015, o 20:48

Co to takiego biżuteria ślubna?
Wszystkim biżuteria ślubna kojarzy się z suknią ślubną i panią młodą, a dla mnie biżuteria ślubna to: diadem do włosów dla Pani Młodej, kolczyki z cyrkoniami lub mieniącymi się kryształkami Swarovskiego czy kolczyki srebrne lub złote z białymi perłami. Ponad to do ślubnej biżuterii zaliczam naszyjniki oraz bransoletki z cyrkoniami lub kryształkami swarovskiego. Dla mnie biżuterią ślubną są obrączki, jak też ważne w samej uroczystości ślubu.

Gdzie się zakłada biżuterię ślubną?
Odpowiedź niby jest prosta na to pytanie, ale tak naprawdę biżuterię ślubną zakłada się w domu przy lustrze przed przyjazdem pana młodego w domu panny młodej a pomaga w przygotowaniach mama, siostra czy druchna, czy też świadkowa. Biżuterię ślubną należy też założyć przed ślubem sprawdzając czy pasuje z suknią ślubną a także można wymienić biżuterię na inną idąc na zdjęcia w plenerze czy u fotografa (tu często zmienia się biżuterię czy ją eksponuje...).
Obrazek
Kiedy biżuteria ślubna jest najbardziej wyeksponowana?
A jak mowa o eksponowaniu biżuterii to na pewno należy dla niej moment witania gości, czyli pierwsze wrażenie, które biżuteria ślubna musi zrobić na przychodzących gościach weselnych. W trakcie zawierania związku małżeńskiego czy to w urzędzie stanu cywilnego czy w kościele podczas mszy biżuteria ślubna jaką nosi Pani młoda nie jest tak ważna, ale ty najważniejsze są obrączki ślubne, których nie może zabraknąć a świadek musi je mieć przy sobie!
Obrazek
Jak dobierać biżuterię ślubną?
Najlepiej biżuterię ślubną dobierać do sukni ślubnej oraz osoby aby czuła się w niej jak najlepiej.
Obrazek
Gdzie kupić kolekcję biżuterii ślubnej?
To już pytanie bardzo proste dziś kiedy biżuteria jest dostępna w różnych miejscach od lokalnych sklepów jubilerskich przez galerie po sklepy internetowe z biżuterią. Osobiście polecam sklepy internetowe, bo tu nie ma elementu wywierania wpływu, czy nacisku przez sprzedawcę, który komplet mam kupić, a wręcz przeciwnie, można dokładnie się zastanowić i podjąć świadomą decyzję w komfortowych warunkach domowych.

Awatar użytkownika
Złoty Styl
Posty: 19
Rejestracja: 2 sty 2015, o 15:59

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Złoty Styl » 2 cze 2015, o 22:13

Na wielu ślubach byłem i zwracam uwagę na biżuterię jaką noszą panie młode, ale również bardzo mocno zwracam uwagę na biżuterię jaką noszą panie - goście weselni :) :lol:

Awatar użytkownika
Aneta

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Aneta » 3 cze 2015, o 15:38

Dla mnie biżuteria ślubna powinna być biała, czyli czysta jak panna młoda. Przepięknie wyglądają wszystkie ślubne pary - jest coś magicznego w tym ślubnym ubiorze a biżuteria srebrna tylko wzmacnia ten wizerunek!

Awatar użytkownika
Agata

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Agata » 19 sie 2015, o 07:47

Zobaczcie jak wygląda dziś piękna biżuteria ślubna i jakie wrażenie robi na gościach weselnych i z jaką przyjmenością ogląda się po weselu film z tak pięknie ubraną panną młodą.


Awatar użytkownika
Stefan

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Stefan » 27 sie 2015, o 08:01

Podoba mi się ta biżuteria ślubna

Awatar użytkownika
tyga33

Re: biżuteria ślubna

Post autor: tyga33 » 24 mar 2016, o 08:39

Ja zachwycona jestem niezwykłym pięknem i oryginalnością wzorów biżuterii marki AnKa. Wyroby z diamentami posiadają certyfikat autentyczności i wieczności. Na pewno coś wybierzesz z oferty, którą znajdziesz pod adresem viewtopic.php?f=13&t=1001&p=2247.

Awatar użytkownika
Marzena Wotkowiak

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Marzena Wotkowiak » 2 maja 2016, o 22:11

Co teraz się zakłada na ślub? Muszę jakąś ładną biżuterię znaleźć

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: biżuteria ślubna

Post autor: ForumMaster » 2 maja 2016, o 22:33

Dobrze trafiłaś. W tym wątku sporo hitów biżuterii ślubnej znajdziesz!

Awatar użytkownika
Sandra
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2016, o 09:51

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Sandra » 2 cze 2016, o 11:37

To pewnie tez zależy od tego jaką kto ma suknie czy jest ona skromna czy może jakoś bardziej zdobiona , wtedy biżuteria ślubna powinna być skromniejsza ale jeśli suknia jest skromna to można sobie pozwolić na bogatszą biżuterię . Tu znajdziecie wiele rozwiązań od skromniejszą po bardziej pokaźną biżuterie ślubną Polecam :
biżuteria ślubna

Awatar użytkownika
Panna Młoda

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Panna Młoda » 23 wrz 2016, o 17:34

Biżuteria ślubna powinna być delikatna i subtelna, ze śnieżno-białymi kryształkami. Sprawdźcie w Yvette Jewelry :) Jest na tyle uniwersalna, że później można wykorzystać do innych stylizacji, jak np Sylwester :) Czy jakis event firmowy. Generalnie unikajcie długich zbyt masywnych kolczyków, albo zakładajcie tylko na ceremonię, bo strasznie przeszkadzają podzcas zabawy i w tańcu. Reszta ok.

Awatar użytkownika
Naukowa

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Naukowa » 8 paź 2016, o 11:06

Ślub jest dla wielu kobiet jedynym takim wydarzeniem w całym życiu. Podam Wam kilka porad jak dobrze czuć się wspaniale w tym dniu oraz jak dobrać biżuterię ślubną.
Od czego zacząć wybór biżuterii ślubnej?

Po pierwsze biżuteria ślubna jest dodatkiem zatem należy na pierwszym miejscu pomyśleć o sukni ślubnej butach a potem dobrać makijaż i kolczyki ślubne, bransoletki ślubne i bukiet kwiatów. Najlepiej wybór biżuterii zacząć od znalezienia miejsc gdzie można znaleźć najlepsze cenowo i takie kolekcje biżuterii ślubnej które pasują do sukni.

Jaka to biżuteria ślubna?

Klasycznie biżuteria ślubna to biała biżuteria głównie z perłami czy cyrkoniami. Ważne jest aby była biała nawiązująca do czystości młodej pani. W większości przypadków warto myśleć o biżuterii jak o komplecie składającym się z kolczyków, bransoletki, pierścionka i co najważniejsze naszyjnika ślubnego który widać najlepiej szczególnie przy składaniu życzeń ślubnych.

Co powoduje że mówimy że jesteśmy zadowoleni z doboru biżuterii ślubnej?

Zadowolona będziesz z wybranej biżuterii jeśli będziesz miała mile wspomnienia z czasu kiedy wybieralas biżuterię czy to w sklepie stacjonarnym czy salonie mody czy też przeglądając oferty biżuterii w sklepach internetowych. Możesz zadać sobie pytanie czy czujesz się komfortowo przeglądając ofertę sklepu internetowego z biżuterią włącznie z tym w jakich warunkach siedzisz przed komputerem czy ta
Tabletem trzymając kawę w ręce przygryzając dobre ciasto a może przeglądasz potajemnie w pracy między jednym a drugim spotkaniem jak szef nie patrzy. Kolejnym elementem bardzo ważnym jest to jak dostajemy biżuterię : w pięknym pudelku zapakowana biżuteria przychodzi do nas na czas ze sklepu internetowego takiego jak np ankabizuteria.pl czy w folii bez opakowania tanią przesyłką która przyszła kilka dni za późno i trzeba było interweniować kilka razy.
A jak już mamy biżuterię ślubną dobrze dobraną z bardzo dobrymi wspomnieniami z zakupu biżuterii ślubnej to pytanie czy w trakcie ślubu czy imprezy weselnej biżuteria się ładnie prezentuje i jej dobre wykonanie zapewni że kryształy swarovskiego dobrze się trzymają.
Jeszcze ważniejszym jest aby biżuteria pięknie prezentowała się na nagraniu video bo te wspomnienia są na lata dla nas i gości weselnych i to czy możesz biżuterię ślubną założyć na inne okazje wzbudzając ponownie bardzo dobre ślubne wspomnienia.

Czy cena biżuterii ślubnej jest ważna?

Z pewnością musi nas stać na zakup biżuterii na ślub a mają na uwadze że biżuteria ta będzie nam przypominać najpiękniejsze chwile jedyne w naszym życiu nie jest to najważniejszy czynnik.
Załączniki
20180719-landing-slub[1].jpg

Awatar użytkownika
klasyk
Posty: 65
Rejestracja: 18 gru 2010, o 10:44

Re: biżuteria ślubna

Post autor: klasyk » 6 lis 2016, o 17:16

Biżuterię uwielbiam. Dzięki niej mogę poczuć się kobieco, atrakcyjnie, interesująco! Dobrze dobrana biżuteria dodaje kobiecie pewności siebie, dyskretnie pokazuje, że osoba ta ma styl i szyk. Może wyglądać elegancko. Nawet drobna, delikatna ozdoba może sprawić, że kobieta poczuje się lepiej, będzie idealnym dodatkiem do jej stroju. Będzie doskonale współgrać z jej samopoczuciem. Sprawi, że mój weselny dzień będzie wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

tres
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 13:20

Re: biżuteria ślubna

Post autor: tres » 8 lis 2016, o 21:37

Wybór biżuterii ściśle uzależniony jest od sukni jaką wybierzemy. Moją biżuterię kupiłam od razu w salonie sukien znalezionym w sieci. Panie mi dopasowały idealnie do mojego całego looku naszyjnik, kolczyki i bransoletkę. Sama bym tego tak dobrze nie zrobiła. Jak masz sukienkę na sobie i mierzysz do niej różne rodzaje biżuterii to najlepiej określić która będzie na ten szczególny dzień najlepsza.

Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2468
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Re: biżuteria ślubna

Post autor: misiak » 12 lis 2016, o 14:07

Ja już ślub mam za sobą, ale lubię córce doradzać jaką biżuterię ślubną powinna wybrać - czytam to forum z nadzieją że nadążam za najnowaszymi trendami i córka mnie posłuch i założy te kolczyki i ten wisiorek który jej podpowiem.

Awatar użytkownika
Ntala

Re: biżuteria ślubna

Post autor: Ntala » 8 gru 2016, o 16:06

Mi o ślubie który miałam kilka lat temu przypominają srebrne kolczyki z perłami:

Obrazek
źródło: sklep online AnKa Biżuteria

Awatar użytkownika
łucja34

Re: biżuteria ślubna

Post autor: łucja34 » 19 sty 2017, o 15:28

Jedyną biżuterią, jaką nosiłam na swoim ślubie były piękne, długie kolczyki ozdobione kamieniami w odcieniach bieli i srebra. Niestety nie mam zdjęcia, ale była naprawdę piękna ;) Aha no i co zaskakujące na ręku miałam zegarek :mrgreen: Ślub brałam już pare dobrych lat temu, a zegarek dalej śmiga jak nowy dlatego bardzo cenię sobie sklep internetowy z zegarkami w którym go kupiłam :)

ODPOWIEDZ