Czym czyścicie biżuterię?

Biżuteria wykonana może być z różnych materiałów: srebra złota, kamieni: cyrkoni, kryształków Svarowski, kamieni naturalnych. W tym dziale spróbujemy odpowiedzieć jak chronić, pielęgnować i przechowywać biżuterię.
Pielęgnacja biżuterii to temat, który zasługuje na szczególną uwagę. Właściwe czyszczenie, konserwacja i przechowywanie biżuterii mogą znacznie przedłużyć jej żywotność i zachować blask. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad i wskazówek na temat pielęgnacji biżuterii, które pomogą Ci cieszyć się swoimi ulubionymi kawałkami przez wiele lat.

Złota biżuteria, srebrna biżuteria, biżuteria z kamieniami szlachetnymi - każdy rodzaj biżuterii wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim dowiesz się, jak prawidłowo czyścić i konserwować swoją biżuterię, aby zachować jej blask i uniknąć uszkodzeń.

Przechowywanie biżuterii to kolejny ważny aspekt jej pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad na temat przechowywania biżuterii, które pomogą Ci zorganizować swoją kolekcję i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w pielęgnacji ich biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj, jak dbać o swoją biżuterię!
Awatar użytkownika
Filonka
Posty: 13
Rejestracja: 4 mar 2010, o 21:44

Czym czyścicie biżuterię?

Post autor: Filonka » 4 mar 2010, o 21:57

Stosujecie do tego jakiś środków chemicznych? Czy używacie samych delikatnych szmateczek albo np. przemywacie wodą? Ja mam z tym problem, nigdy nie czyściłam biżuterii, ale widzę, że pojawia się na nich jakieś zabrudzenie, więc muszę zacząć o nią dbać.

Czym czyścicie biżuterię?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Nina
Posty: 12
Rejestracja: 1 mar 2010, o 13:06

Re: Czym czyścicie biżuterię?

Post autor: Nina » 6 mar 2010, o 19:39

Nadają się do tego wszystkie ściereczki gładkie np. takie do okularów, bo takie nie rysują powierzchni np. kolczyka czy pierścionka. Ja zazwyczaj czyszczę na sucho, czasami lekko mocze szmatkę w wodzie. Nie trzeba do tego specjalnych chemikaliów, chyba że biżuteria jest naprawdę zniszczona i zabrudzona.

Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2468
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Re: Czym czyścicie biżuterię?

Post autor: misiak » 9 mar 2010, o 21:01

Tak jak we wcześniejszym temacie pisałam, biżuterię czyszczę za pomocą takiej zielonej ściereczki zakupionej u złotnika, a pomagać w usuwaniu osadów, zabrudzeń ma mi jeszcze pasta, którą także zakupiłam u tego samego złotnika. Powiedział mi, że w każdym sklepie jubilerskim powinni mieć takie produkty i tam gdzie kupujesz biżuterię i masz na nią gwarancję powinieneś pytać.

Awatar użytkownika
rebel88
Posty: 11
Rejestracja: 3 lis 2010, o 10:41

Re: Czym czyścicie biżuterię?

Post autor: rebel88 » 4 lis 2010, o 10:06

Do czyszczenia biżuterii (nawet tej prawdziwej, drogiej itd.) może to wam się wyda dziwne używam po prostu pasty do zębów, najzwyklejszej w świecie pasty. Nakładam ją na suchą biżuterię i delikatnie pocieram, żeby jej nie uszkodzić ;) Potem wystarczy tylko przemyć bieżącą woda, żeby pasta nie została np.. na łańcuszku i gotowe!! Powiem wam szczerze, że to świetny patent…bo szkoda mi biżuterii na jakieś środki chemiczne, bo nikt nigdy nie wie jak biżuteria ‘się zachowa’.

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Czym czyścicie biżuterię?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 3 gru 2010, o 16:59

Bardzo dobrze jest czyścić biżuterię za pomoca zwykłej ściereczki,oraz właśnie pasty do mycia zębów. Po takim zabiegu złoto niesamowicie błyszczy. A poza tym są specjalne preparaty chemiczne do czyszczenia biżuterii.

Awatar użytkownika
kamilla
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2012, o 20:10

Re: Czym czyścicie biżuterię?

Post autor: kamilla » 4 paź 2012, o 07:55

A wiecie może czy jest jakiś sposób domowy aby pozbyć się małych rys na obrączce, nosze ją codziennie, i trochę się porysowała

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Czym czyścicie biżuterię?

Post autor: ForumMaster » 6 sie 2013, o 11:50

Srebrną biżuterię spróbuj wykąpać w "czyszczącej kąpieli do biżuterii srebrnej" (nazwa produktu: CF42) a potem wypolerować specjalną szmatką do czyszczenia biżuterii.

ODPOWIEDZ