Jak rozplątać łańcuszek?

Biżuteria wykonana może być z różnych materiałów: srebra złota, kamieni: cyrkoni, kryształków Svarowski, kamieni naturalnych. W tym dziale spróbujemy odpowiedzieć jak chronić, pielęgnować i przechowywać biżuterię.
Pielęgnacja biżuterii to temat, który zasługuje na szczególną uwagę. Właściwe czyszczenie, konserwacja i przechowywanie biżuterii mogą znacznie przedłużyć jej żywotność i zachować blask. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad i wskazówek na temat pielęgnacji biżuterii, które pomogą Ci cieszyć się swoimi ulubionymi kawałkami przez wiele lat.

Złota biżuteria, srebrna biżuteria, biżuteria z kamieniami szlachetnymi - każdy rodzaj biżuterii wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim dowiesz się, jak prawidłowo czyścić i konserwować swoją biżuterię, aby zachować jej blask i uniknąć uszkodzeń.

Przechowywanie biżuterii to kolejny ważny aspekt jej pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad na temat przechowywania biżuterii, które pomogą Ci zorganizować swoją kolekcję i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w pielęgnacji ich biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj, jak dbać o swoją biżuterię!
Awatar użytkownika
Jagoda

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Jagoda » 22 mar 2017, o 08:04

Super porady jubilerskie.
Obrazek

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Eunice
Posty: 23
Rejestracja: 9 gru 2016, o 13:45

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Eunice » 10 kwie 2017, o 11:37

Ja zawsze właśnie za pomocą igły radziłam sobie z rozplątywaniem łańcuszka.

Awatar użytkownika
Dort

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Dort » 14 kwie 2017, o 12:42

rozplątywanie łąńcuszka za pomocą igły to stary dobry pomysł

Awatar użytkownika
aniczka82
Posty: 19
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 12:17

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: aniczka82 » 3 maja 2017, o 18:54

powiedz jubilerowi żeby Ci rozplątał, a na przyszłość go nie plącz. Po co sobie robić robotę :);P

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 14438
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:42

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Mikka » 5 maja 2017, o 18:49

łatwo powiedzieć jak się ma dużo łańcuszków różnej długości w jednej szufladzie...

Awatar użytkownika
monisiaak
Posty: 30
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 12:15

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: monisiaak » 9 maja 2017, o 08:43

I własnie po to aby one się nie plątały ja mam wieszak na łańcuszki, nie jest to droga rzecz, a sprawdza się świetnie.

Awatar użytkownika
Sabina

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Sabina » 10 maja 2017, o 19:08

W myśl zasady że lepiej zapobiegać niż leczyć. Tylko że takie wieszaki zajmują sporo miejsca w szafie. Mam łańcuszki po 70 cm. ..

Awatar użytkownika
Dorot

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Dorot » 30 maja 2017, o 13:34

A te wieszaki na łąńcuszki jak się nazywają? Biżuterniczki czy jakoś inaczej?

Awatar użytkownika
IzaB

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: IzaB » 11 sie 2017, o 10:39

Na łańcuszach są czesto zawieszki czy też wisiorki przyczepiane i w komplecie wisiorek z łańuszkiem nazywane naszyjnikiem.

Zapewne osoby przygotowujące swoje dzieci do komunii oraz zaproszeni goście wiedzą że do łańcuszków dołącza się dewocjonalia czyli wisiorki z wizerunkiem świętych zwane medalikiem czy też po prostu zawiesza się krzyżyk.

W przypadku łańcuszków na nogę czy rękę czasami zawiesza się drobne zawieszki zwane charmsami.

Mam nadzieję że pomogłam moją odpwiedzią :) .

Awatar użytkownika
ania564
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2017, o 11:58

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: ania564 » 23 sie 2017, o 11:33

Zdarza się, że czasem zaplączą mi się łańcuszki ;) Radę sobie wtedy najcieńszą igłą. Wsuwał w supeł i próbuję po mału przywrócić jego pierwotny stan.

Awatar użytkownika
Hutka

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Hutka » 2 paź 2017, o 21:33

Ja polecam otwartą agrafką. Wystarczy postarać się wbić w środek supełka, przy poruszaniu agrafką łańcuszek będzie się luzował. Jak powstanie oczko wsadzić w nie palec a agrafkę wbić w kolejne miejsce. Potem powinno być widać jak przekładać łańcuszek przez supełek.

A żeby to się nie działo polecam trzymać w pudełku z gąbka i okrecać wokół gąbki.

Awatar użytkownika
korni

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: korni » 20 lut 2018, o 11:54

WAZELINA, SZPILKA I PENCETA.
WŁAŚNIE SIĘ UDAŁO !!!
Z celebrytką .

Awatar użytkownika
Agnes

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Agnes » 23 lut 2018, o 08:46

Ja trzymam łańcuszki na specjalnych wieszakach gdzie każdy jest oddzielnie i wisi swobodnie aby nie poplątać się z innymi.

Awatar użytkownika
Gość

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Gość » 11 maja 2018, o 19:45

Jak można sobie pomóc rozplanować lancuszki

Awatar użytkownika
Natka

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Natka » 18 maja 2018, o 13:27

Rozplanować - tak, trzeba rozłożyć go odpowiednio aby łańcuszek się nie poskręcał, poplątał.

Awatar użytkownika
kotka matka

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: kotka matka » 29 maja 2018, o 14:21

Warto przechowywać biżuterię w pudełeczkach. Jeśli nie mamy ich zbyt dużo, można kupić plastikowe woreczki strunowe lub bardziej eleganckie welurowe ;)

Awatar użytkownika
Mania92
Posty: 13
Rejestracja: 1 cze 2018, o 08:25

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Mania92 » 4 cze 2018, o 06:29

Pierwszym krokiem jest rozpięcie łańcuszka, w ten sposób będzie łatwiej go rozplątać. Następnie na ścierkę umieść odrobinę oliwy i przetrzyj zaplątane miejsce. Weź igły i zacznij rozdzielać węzeł od samego środka. Powoli przesuwaj rozplątany łańcuszek do zewnątrz. Bądź cierpliwa, jeśli zaczniesz się denerwować możesz przerwać naszyjnik. Na koniec zanurz łańcuszek w miksturze stworzonej z łagodnego środku do prania oraz ciepłej wody.

Awatar użytkownika
Joanna

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Joanna » 29 paź 2018, o 17:49

Prosta i bardzo skuteczna metoda na rozplątanie łańcuszków:)

Awatar użytkownika
Gdanska

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Gdanska » 22 mar 2019, o 18:12

;) udało się mi rozplątać pęczek łańcuszków. Dzięki za praktycznie porady.

Awatar użytkownika
Helio

Re: Jak rozplątać łańcuszek?

Post autor: Helio » 10 sie 2019, o 17:36

Dzięki za pomoc. Dałem radę

ODPOWIEDZ