Strona 1 z 1

Jak odświeżyć starą biżuterię?

: 11 mar 2010, o 12:01
autor: Filonka
Mam wiele biżuterii po swojej babci, jednak jest ona bardzo przybrudzona i zaniedbana. Znacie jakieś sposoby na odnowienie takiej biżuterii? Część z niej nadal nadawałaby się nadal do noszenia, pod warunkiem że bym ją odpowiednio oczyściła.

Re: Jak odświeżyć starą biżuterię?

: 3 lis 2010, o 20:12
autor: rebel88
Nie wiem , czy wszystkie materiały bizuterii można tak oczyściac, ale znanym sposobem jest umycie na przyklad srebra pastą do zębów. Potrzec trochę i umyc woda:) i gotowe. Inne to ocet, czy płyn do mycia naczyn. A jak coś to można wejsz na wyszukiwarke google.pl i tak wszystkiego się dowiedziec:)

Re: Jak odświeżyć starą biżuterię?

: 3 gru 2010, o 17:59
autor: Sklep-Jubilerski
Zależy w jakim stanie jest ta biżuteria i czy jest z prawdziwego złota. Jeżeli tak,to wystarczą odpowiednie środki do pielegnacji biżuterii.

Srebro jest pięknym, wszechstronnym metalem, a jego miękki połysk dodaje elegancji biżuterii. Niestety, srebro jest także dość nietrwały w stosunku do wielu innych powszechnie używanych metali, może szybko matowieć, śniedzieć lub zostać zadrapaną. To może być również nieco przerażające gdy pomyślimy aby czyścić srebrne elementy, ponieważ są one tak delikatne. Jednak nie trzeba być zawodowym lub używać drogich narzędzi do czyszczenia srebra siebie.

Re: Jak odświeżyć starą biżuterię?

: 30 gru 2010, o 15:53
autor: klasyk
A konkretne, sprawdzone środki do czyszczenia, pielęgnacji biżuterii możecie podać? Srebrna biżuteria wydaje się tu najbardziej wymagająca.

Re: Jak odświeżyć starą biżuterię?

: 20 sty 2011, o 10:28
autor: Sklep-Jubilerski
TO może najpierw podaj czy masz złotą czy srebrną biżuterię? Dobrze byłoby również wstawić zdjęcia. Specjalne środki do pielęgnacji znajdziesz w sklepach jubilerskich.

Re: Jak odświeżyć starą biżuterię?

: 21 sty 2011, o 20:20
autor: klasyk
Ze złotem raczej jest ok. Ewentualnie może się porysować...
Co zrobić ze srebrem? Po pewnym czasie traci swój blask i jakich konkretnie środków użyć?

Re: Jak odświeżyć starą biżuterię?

: 8 sie 2011, o 11:34
autor: Sklep-Jubilerski
Zobacz na naszą stronę viewtopic.php?f=13&t=1001 gdzie chetnie pomogę oraz udzielę dodatkowych informacji. Poza tym o srebrnej biżuterii było już kilka wątków na forum, mozesz poszukać.

Wyczyścić biżuterię niezwłocznie. Szybkie czyszczenie jest szczególnie ważne, gdy biżuteria srebrna została wystawiona na niektóre produkty spożywcze zawierających siarkę, lub te, które są kwaśne lub słone. W szczególności popularna żywność, takich jak sól kuchenna, jajka, niektóre owoce, cebula, majonez i ocet są szkodliwe dla srebra. W każdym razie ważne aby umyć srebrną biżuterię od razu lub co najmniej dobrze spłukać ciepłą wodą.

Re: Jak odświeżyć starą biżuterię?

: 7 mar 2013, o 21:08
autor: Agata Przybylska
Słyszałam pasta do zębów jet dobra do czyszczenia biżuterii.
Sklep Z Biżuterią


Czyść biżuterię srebrną często i oczyścić niezwłocznie po użyciu. Gdy pojawi się nalot lub jeszcze się nie pojawił, lub gdy jest to po prostu zaczyna się rozwijać, po prostu umj w ciepłej srebrną biżuterię (nie gorącej) wody z delikatnym, fosforanów detergentu.

Zobacz jak można czyścić biżuterię:

Re: Jak odświeżyć starą biżuterię?

: 15 gru 2013, o 09:10
autor: ForumMaster
lepiej nie próbuj z pastą, a kup zestaw do czyszczenia biżuterii - może parę złoty więcej wydasz ale masz pewność, że nie zniszczysz drogiej biżuterii :)