Czerniejace kolczyki

Biżuteria wykonana może być z różnych materiałów: srebra złota, kamieni: cyrkoni, kryształków Svarowski, kamieni naturalnych. W tym dziale spróbujemy odpowiedzieć jak chronić, pielęgnować i przechowywać biżuterię.
Pielęgnacja biżuterii to temat, który zasługuje na szczególną uwagę. Właściwe czyszczenie, konserwacja i przechowywanie biżuterii mogą znacznie przedłużyć jej żywotność i zachować blask. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad i wskazówek na temat pielęgnacji biżuterii, które pomogą Ci cieszyć się swoimi ulubionymi kawałkami przez wiele lat.

Złota biżuteria, srebrna biżuteria, biżuteria z kamieniami szlachetnymi - każdy rodzaj biżuterii wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim dowiesz się, jak prawidłowo czyścić i konserwować swoją biżuterię, aby zachować jej blask i uniknąć uszkodzeń.

Przechowywanie biżuterii to kolejny ważny aspekt jej pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad na temat przechowywania biżuterii, które pomogą Ci zorganizować swoją kolekcję i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w pielęgnacji ich biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj, jak dbać o swoją biżuterię!
Awatar użytkownika
guswiel

Czerniejace kolczyki

Post autor: guswiel » 31 paź 2018, o 22:40

Witam
Właśnie trafiłam tu w poszukiwaniu informacji o czerniejącym srebrze. Jeden z moich srebrnych kolczyków złamał się i koleżanka oddala go do naprawy. Kolczyk został naprawiony zapakowany przez jubilera w woreczek ze struna. Tak się złożyło ze kolczyk przeleżał u koleżanki 3 miesiące. W końcu go zabrałam i nie mogę uwierzyć jak różni się od który miałam w domu. Jest dużo ciemniejszy. Próbowałam go czyscic soda na folii aluminiowej, sola na folii aluminiowej, pastą do zębów, płynem do czyszczenia Argentum 2. Niestety bez efektu. Niestety nie moge zamieścić tu zdjecia. Czy jest szansa zeby kolczyk powrócił do dawnego koloru?

Czerniejace kolczyki

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Czerniejace kolczyki

Post autor: ForumMaster » 3 lis 2018, o 21:30

Pewnie, jest bardzo dużo sposobów aby wyczyścić srebro, zobacz np. viewtopic.php?f=5&t=188&p=4907

AlaWu
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2018, o 12:11

Re: Czerniejace kolczyki

Post autor: AlaWu » 21 lis 2018, o 14:29

Przycupnę, sama mam z tym problem. Chętnie się dowiem, bo moje dotychczasowe sposoby nie są za bardzo skuteczne :roll:

ODPOWIEDZ