Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Tutaj znajdziecie rady jak dobierać biżuterię
W polowaniu na prezent – na przykład co podarować w Dzień Kobiet czy walentynki?
W tym roku mrozy zmusiły wszystkich do niezwykłego zaopatrzenia się we wszelkiego rodzaju ciepłe swetry, pulowery, płaszcze i szaliki. Koncerny produkujące ciepłe stroje dorobiły się niesamowitej fortuny, na klientach tak bardzo pragnących uciec przed okropnym mrozem. Ulice każdego dnia przemierzały tłumy zakapturzonych mieszkańców dzielnie starających się dotrzeć do miejsc swojej pracy poprzez zawieruchy i śnieg.

A przecież wiosna już tuż tuż. W odstawkę pójdą kozaki, a panie w końcu będą mogły pochwalić się czymś więcej niż warstwą trzech swetrów. Wraz z nadejściem marca śnieg topnieje w oczach i zaczynają kwitnąć pierwsze pierwiosnki czekające na swoją kolej zamieszkania w którymś z pięknych, kryształowych wazonów. Okazji wszak jest wiele, a najważniejsza już na początku tego wiosennego miesiąca, kiedy to obchodzony jest Dzień Kobiet.

Panowie zachodzą w głowę nad najwspanialszymi prezentami dla swoich dam serca, a przecież każdy wie, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty, w wersji dla mniej zamożnych mogą być również perły, ewentualnie inna stylowa biżuteria – przykładowo korale. Z takim ekwipunkiem każdy pan może liczyć na ciepłe przyjęcie, a tym samym i na stopienie ostatnich tej zimy lodów.

Niedługo już przyjdzie nam zrzucić okropne i ciężkie płaszcze, a z całą pewnością miło będzie to zrobić w ciepłej atmosferze pierwszych wiosennych dni przyprawionych delikatnym blaskiem luksusu, którego przyda nam elegancka biżuteria.
Awatar użytkownika
Pajo
Posty: 46
Rejestracja: 4 mar 2010, o 18:14

Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Pajo » 11 mar 2010, o 10:43

Na święta dostałam złotą, cienką bransoletkę. Od początku była trochę za luźna, ale się tym nie przejmowałam, do czasu kiedy zahaczyłam nią o róg stołu i ją zerwałam. Rozerwała się przy samym zapięciu (to kółeczko się rozerwało) i nie wiem teraz,co mam z nią zrobić. Można samemu naprawić taką bransoletkę? Czy musze iść do złotnika albo jubilera? Jeżeli tak,to ile to może kosztować?

Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 14438
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:42

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Mikka » 11 mar 2010, o 20:00

Spróbuj kombinerkami, jeżeli to zerwanie w miejscu złącza (czyli to kółko) to powinno pójść gładko. Jeżeli nie,to musisz wybrać się do specjalisty albo do kogoś, kto się na tym choć troche zna. ja kiedyś byłam z zerwanym łancuszkiem u jubilera,zapłaciłam nic, bo on stwierdził, że to drobiazg i naprawił mi ją kombinerkami na miejscu w kilka sekund.

aby niknąć naprawiania bransoletek, to kup sobie sztywną która będzie ci słyżyć przez lata, np taką jak ja wybrałam ze sklepu ankabizuteria.pl :
Obrazek

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 27 maja 2011, o 09:14

Jeżeli bransoleta była kupiona w sklepie jubilerskim,to najlepiej byłoby ją oddać do naprawy i wtedy będziesz miała spokój i gwarancję,że została solidnie naprawiona. Lepiej nie próbować niczego na własną rękę bo można tylko pogorszyć sprawę.

Awatar użytkownika
Zosia

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Zosia » 30 lis 2013, o 11:51

Ja przyjmuję bardzo racjonalne podejście. Zastanawiam się które rozwiązanie jest najszybsze i racjonalne cenowo. Jeśli kupiłam coś w sklepie internetowym za 60zł to szybciej mi iść do lokalnego jubilera aby naprawił jedno ogniwko czy wstawił brakujący markizy za parę złotych niż stać w kolejce na poczcie i zapłacić kilkanaście złotych za wysłanie do naprawy. Czasami też decyduję się wyrzucić zmuszona już biżuterię bo już spe£miła swoją rolę za swoją cenę

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: ForumMaster » 30 kwie 2017, o 17:03

Dobre pragmatyczne podejście. Wszyscy też wiemy że moda się zmienia i też biżuteria się niszczy z czasem uzywania i trzeba zakupić nową

Awatar użytkownika
Marecka
Posty: 1136
Rejestracja: 4 sty 2020, o 20:46

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Marecka » 14 lut 2023, o 19:23

Naprawa zerwanej bransoletki zależy od typu i rozmiaru uszkodzenia. Poniżej przedstawiam kilka sposobów na naprawę zerwanej bransoletki:

1. Zastosowanie kleju biżuteryjnego - jeśli uszkodzenie jest niewielkie, można spróbować zastosować klej biżuteryjny. Należy nałożyć niewielką ilość kleju na jedno i drugie zakończenie zerwanej bransoletki, a następnie złączyć je razem i pozostawić do wyschnięcia zgodnie z instrukcją na opakowaniu kleju.

2. Dodanie nowego ogniwka - jeśli zerwanie nastąpiło w miejscu łączenia ogniw, można spróbować dodać nowe ogniwko. W tym celu należy kupić nowe ogniwko, a następnie przy pomocy igły i nici lub cienkiego drucika połączyć ze sobą uszkodzone i nowe ogniwko.

3. Zmiana sposobu łączenia bransoletki - jeśli bransoletka jest wykonana z drobnych elementów, które są ze sobą powiązane, można spróbować zmienić sposób ich łączenia. Na przykład, można dodać nowe ogniwa lub zamienić połowę łączeń na inne, mocniejsze.

W przypadku poważniejszych uszkodzeń lub bransoletek wykonanych z bardziej skomplikowanych materiałów, takich jak srebro lub złoto, najlepiej skontaktować się z profesjonalnym jubilerem. Jubiler może dokładnie ocenić uszkodzenie i zaoferować najlepszą naprawę, zapewniając jednocześnie zachowanie wartości i jakości biżuterii.

Awatar użytkownika
Złoty Mistrz

Jak uniknąć zerwania bransoletki w przyszłości

Post autor: Złoty Mistrz » 7 gru 2023, o 15:50

Cześć!
Oprócz naprawy, warto też pomyśleć o tym, jak uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Polecam regularne sprawdzanie stanu zapięć i ogniw, a także noszenie bransoletki o odpowiedniej długości, aby zmniejszyć ryzyko zahaczenia o coś.

Awatar użytkownika
Srebrna Pasja

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Srebrna Pasja » 7 gru 2023, o 15:51

Czy ktoś z Was próbował naprawić bransoletkę za pomocą zestawu do naprawy biżuterii dostępnego w sklepach jubilerskich? Czy to skuteczna metoda dla kogoś, kto nie jest profesjonalistą?

Awatar użytkownika
Jubilerski Nowicjusz

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Jubilerski Nowicjusz » 7 gru 2023, o 15:51

Hej! Mam pytanie – czy warto naprawiać tanie bransoletki, czy lepiej od razu kupić nową? Czy koszt naprawy nie przewyższa czasem wartości samej bransoletki?

Awatar użytkownika
Złota Rada

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Złota Rada » 7 gru 2023, o 15:52

Cześć Jubilerski Nowicjusz! Warto rozważyć wartość sentymentalną bransoletki. Jeśli ma dla Ciebie szczególne znaczenie, naprawa może być warta swojej ceny, nawet jeśli jest to tania biżuteria.

Awatar użytkownika
Biżuteria DIY

Jak samodzielnie naprawić bransoletkę z koralików

Post autor: Biżuteria DIY » 7 gru 2023, o 15:52

Jeśli masz bransoletkę z koralików, łatwo możesz ją naprawić samodzielnie. Wystarczy nici jubilerskie i trochę cierpliwości, aby nawlec ponownie koraliki i zawiązać mocne węzły na końcach.

Awatar użytkownika
Złoty Ekspert

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Złoty Ekspert » 7 gru 2023, o 15:53

Jeśli bransoletka ma większą wartość, zdecydowanie polecam skorzystanie z usług profesjonalnego jubilera. Oni mają odpowiednie narzędzia i doświadczenie, aby naprawić bransoletkę bez ryzyka dalszego uszkodzenia.

Awatar użytkownika
Modna Zosia

Czy naprawa bransoletki wpływa na jej wartość?

Post autor: Modna Zosia » 7 gru 2023, o 15:53

Czy naprawa bransoletki, szczególnie tej wykonanej z drogocennych metali, wpływa na jej wartość? Czy powinnam się martwić, że po naprawie będzie mniej warta?

Awatar użytkownika
Jubilerska Pasja

Odp: Czy naprawa bransoletki wpływa na jej wartość?

Post autor: Jubilerska Pasja » 7 gru 2023, o 15:54

Witaj Modna Zosia! W przypadku drogocennej biżuterii, profesjonalna naprawa może nawet zwiększyć jej wartość, ponieważ zapewnia długotrwałość i trwałość. Ważne jest, aby naprawa była wykonana przez doświadczonego jubilera.

Awatar użytkownika
Srebrny Rycerz

Jak dbać o bransoletki, aby uniknąć ich uszkodzenia

Post autor: Srebrny Rycerz » 7 gru 2023, o 16:01

Pamiętajcie o regularnym czyszczeniu i przechowywaniu bransoletek w bezpiecznym miejscu. Unikajcie noszenia biżuterii podczas ciężkich prac lub aktywności fizycznych, które mogą prowadzić do ich uszkodzenia.

Awatar użytkownika
Złota Magia

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Złota Magia » 7 gru 2023, o 16:02

Jeśli bransoletka jest wykonana z delikatnych materiałów, jak złoto czy srebro, warto zastanowić się nad dodaniem wzmocnienia podczas naprawy, aby zwiększyć jej wytrzymałość na przyszłość.

ODPOWIEDZ