Damskie zegarki

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Nina
Posty: 12
Rejestracja: 1 mar 2010, o 13:06

Damskie zegarki

Post autor: Nina » 9 mar 2010, o 19:02

Obecnie panuje moda na męskie zegarki, można znaleźć całe ich kolekcje niemal w każdym salonie jubilerskim. Równocześnie mało jest zegarków dla kobiet, a nawet jak są to nie w takim stopniu promowane jak męskie. Dlaczego tak jest? Uważam, że kobiety również lubią zegarki, a już na pewno jakieś pięknie ozdobione i promowane przez ich ulubione salony. Sama już od dawna nie miałam zegarka na ręku, bo mój się zepsuł, może zainwestowałabym w jakiś, gdyby tylko pojawiła się na to moda.

Damskie zegarki

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2467
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Re: Damskie zegarki

Post autor: misiak » 9 mar 2010, o 21:53

Już nie opowiadaj takich rzeczy, siedzę w wyrobach biżuteryjnych od wielu lat i mimo, że bywało tak jak piszesz bo kobiecymi zegarkami nie interesowano się aż tak, liczyła się bransoletka i pierścionki. Teraz zegarki znów wracają na swoje miejsce, spójrz na wystawy w sklepach z zegarkami, biżuterią. Dziś nawet przechodząc w markecie "Piotr Paweł" zobaczyłam sklepik z biżuterią a tam cała wystawa kobiecych zegarków, jaka długa taka kobieca, jeden mały regał z męskimi zegarkami tylko. Więc nie mówmy, że damskie zegarki poszły w odstawkę.

Awatar użytkownika
sklepik_one
Posty: 33
Rejestracja: 10 mar 2010, o 12:21

Re: Damskie zegarki

Post autor: sklepik_one » 10 mar 2010, o 13:45

W moim sklepie na wystawie nie poświeci ani jednym zegarkiem, lecz w ofercie jest możliwość zamówienia sobie zegarka zdobionego na różne sposoby jak i samego paska do zegarka/bransolety. Kobiety lubią mieć na zmianę może nie całe zegarki lecz paski, czy to z bransolety, w diamenciki, w jakieś srebrne ozdóbki. Więc zainteresowanie zegarkami kobiecymi jest i nigdy nie zginie. Najczęściej zegarkami interesują się kobiety biznesu, które chcą pokazać na wystawnych spotkaniach jakie to one uporządkowane są a zarazem eleganckie.

Awatar użytkownika
Saara
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2010, o 12:06

Re: Damskie zegarki

Post autor: Saara » 10 mar 2010, o 20:39

Ja również nie widuję damskich zegarków tak często jak męskie, to te drugie są głównie lansowane. Może nie jestem miłośniczką damskich zegarków, ale uważam, że jeżeli te dla mężczyzn są teraz na topie i tak bardzo się je promuje, to wypadałoby stworzyć coś podobnego dla kobiet. Może argumentem jest, że kobiety mają bransoletki i pierścionki, a faceci właśnie zegarki, mimo to uważam, że byłoby sympatycznie, gdyby również dla kobiet stworzono coś specjalnego z tej kategorii, szczególnie jeżeli jest na to jakiś popyt.

Awatar użytkownika
Audrey H.
Posty: 15
Rejestracja: 6 mar 2010, o 17:06

Re: Damskie zegarki

Post autor: Audrey H. » 11 mar 2010, o 20:31

A ja dzisiaj widziałam damską kolekcję zegarków na wystawie apartu ;) Oczywiście, nie ma ich tak dużo jak męskich, ale są ładnie wyeksponowane i prezentują się pięknie. Są ze złota i z innych materiałów, naprawdę przykuwają uwagę. Myślę, że w innych salonach też się jakieś znajdzie, jak narazie największy wybór widziałam tam.

Awatar użytkownika
kika75
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2010, o 13:25

Re: Damskie zegarki

Post autor: kika75 » 8 wrz 2010, o 13:56

dawmskie zegarki mam bardzo fajne i oryginalne firma dyrberg-kern jestw czym wybierać.

Awatar użytkownika
Basia

Re: Damskie zegarki

Post autor: Basia » 9 wrz 2010, o 07:34

Ja preferuję i polecam znane i sprawdzone marki od lat, np. mam mały zegarek na rękę Citizen z bateriami słonecznymi i co najważniejsze podświetlanie - najważniejsza funkcja w nocy.
Automaty zegarki to super sprawa w zabieganych obecnych czasach. Z drugiej strony, na wykwintną imprezę trzeba mieć drugi zegarek, najlepiej nakręcany, czekający na okazję w pięknym pudełku w szafie kobiety.

Awatar użytkownika
nikn7@wp.pl
Posty: 14
Rejestracja: 5 lis 2010, o 22:27

Re: Damskie zegarki

Post autor: nikn7@wp.pl » 14 lis 2010, o 11:53

Dokładnie, zegarek w dzisiejszym świecie to rzecz niezbędna! Dlatego reklamowanie ich nie ma najmniejszego sensu, bo i tak nie da się bez nich obejść.

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Damskie zegarki

Post autor: Sklep-Jubilerski » 28 gru 2010, o 12:37

Moim zdaniem wszystko jest kwestią gustu,salony oraz sklepy jubilerskie oferują zarówno męskie jak i damskie zegarki,tylko nie zwracamy na to aż ta dużej uwagi. Ja np przywiązuje bardzo dużą wagę do zegarka,staram się go zawsze nosić.

Awatar użytkownika
Lidia354

Re: Damskie zegarki

Post autor: Lidia354 » 17 sty 2017, o 22:02

Jeśli chodzi o zegarki damskie kupiłam ostatnio fajny model na ankabizuteria.pl - zegarki sklep internetowy, był to prezent dla mojej przyjaciółki i jest z niego bardzo zadowolona. Zegarek ten jest bardzo dobrej jakości i uroczo wygląda, mam ochotę kupić taki sam :mrgreen:

Awatar użytkownika
patunia93

Re: Damskie zegarki

Post autor: patunia93 » 1 paź 2019, o 11:41

ja kupiłam ostatnio śliczny zegarek ze sklepu internetowego Otien :) mają przepiękne modele, jakościowo też solidne, moja siostra ma już długo swój zegarek właśnie z tego sklepu :)

Barbare
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 14:09

Re: Damskie zegarki

Post autor: Barbare » 2 paź 2019, o 15:42

Ostatnio kupiłam bardzo ładny zegarek w sklepie internetowym po bardzo świetnej cenie. Zegarek srebrny i drobny , mi przypadł idealnie do gustu.

Biorąc do ręki zegarek zawsze można postawić pytanie: czy dany egzemplarz to zegarek męski, czy zegarek damski? Równouprawnienie w zegarkach poszło „na całego”. Wiadomo, że małe zegarki – to czasomierze damskie, jednak duże i bardzo duże zegarki są noszone tak przez kobiety, jak i mężczyzn!

Wiadomo, że kobiety zwracają większą uwagę na estetykę zegarków damskich na pasku, więc to właśnie na wygląd zewnętrzny – kształt, kolor i dekorację koperty, pasek – rodzaj materiału, kolor, sposób łączenia z kopertą, tarczę – jej strukturę, kolor, sposób naniesienia i kształt oznaczeń godzin i minut, oraz wskazówki – kształt, kolor i sposób wykończenia, zwracają uwagę zegarkowi producenci. Finezyjne kształty i kolory, oraz szlachetne i rzadziej spotykane materiały – to domena złotych zegarków damskich.

Ze względu na to, że zegarki mechaniczne, szczególnie te z automatycznym naciągiem sprężyny, dla zachowania odpowiednich parametrów dokładności muszą być stosunkowo grube, to przy konstruowaniu zegarków damskich o małej średnicy koperty producenci, nawet dla ekskluzywnych i drogich wyrobów decydują się na używanie mechanizmów elektronicznych – kwarcowych. To zgodne jest z podejściem wielu użytkowniczek zegarków, które oczekują dokładności i funkcjonalności, a najlepiej… samoobsługi.
Inkrustacje wykonane z użyciem białych i kolorowych kamieni szlachetnych, kolorowe elementy tarczy i finezyjne paski – to domena modnych zegarków damskich.

ODPOWIEDZ