Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Audrey H.
Posty: 15
Rejestracja: 6 mar 2010, o 17:06

Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: Audrey H. » 6 mar 2010, o 17:11

Jako że pierścionki zaręczynowe często sprawiają problem mężczyznom, a także nierzadko kobietom, chciałabym wam zaprezentować kolekcje zaręczynowe dwóch znanych i lubianych marek : Apart i Yes. Obie marki mają specjalnie wyodrębnione pierścionki, które można ofiarować kobiecie prosząc o rękę, w ten sposób firmy ułatwiają klientom wybór i pomagają dokonać właściwego. Na podanych stronach są obie kolekcje, obejrzyjcie i porównajcie

Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
sklepik_one
Posty: 33
Rejestracja: 10 mar 2010, o 12:21

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: sklepik_one » 10 mar 2010, o 14:20

Oferowane pierścionki zaręczynowe bardzo fajne, lecz i ich ceny są bardzo fajne :D nie ukrywam, że u mnie dostaniecie tańsze i pewnie ładniejsze. Tutaj płacicie za markę dlatego ta cena taka wysoka czasami, w niektórych przypadkach cena pierścionków zaręczynowych w Aparcie i Yes jest dość umiarkowana. A jak by Wam się tak kolekcja nie podobała to poszukajcie u miejscowych złotników czegoś dla przyszłej narzeczonej.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 51
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 11:26

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: Kruk » 10 kwie 2010, o 11:56

Ja preferuję srebrne pierścionki. Ostatnio bardzo modne są z czerwonymi i białymi koralami. Można znaleźć również takie srebrne komplety: kolczyki, pierścionek oraz bransoletkę.
Załączniki
file_5_18[1].jpg
pierścionek z koralem

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: Sklep-Jubilerski » 28 gru 2010, o 13:48

A ja najbardziej lubię złote pierścionki,sa tradycyjne i jednocześnie piękne. A tylko te firmy wchodzą w grę? Bo u mnie w sklepie również jest bardzo duży wybór pierścionków,zapraszam:)

Awatar użytkownika
Marek

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes oraz AnKa Biżuteria

Post autor: Marek » 5 kwie 2015, o 08:36

Jaki to sklep? Ze znanych marek przychodzi mi do głowy tylko "AnKa Biżuteria" , "Apart" oraz "Yes", ewentualnie aberis...

Awatar użytkownika
ann

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: ann » 23 kwie 2015, o 08:12

Przestrzegam przed kupnem w salonie Duke mieszczacym sie w Zamościu i Rzeszowie. Jedno wielkie naciaganie.Zrobili mi obrączki z o wiele wieksza waga zlota ktore kosztowaly 500 zl wiecej niz bylo ustalone mimo wliczonej wiekszej wagi na umowie. Na umowie brak ceny brak wagi braj niczego waznego.Jestem zla na siebie że zaufalam pani z krecona wloszka

Awatar użytkownika
Marek Nowak

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: Marek Nowak » 23 kwie 2015, o 16:58

Dobrze wiedzieć gdzie kupować ale też warto wiedzieć gdzie nie kupować - dziękuję w imieniu wszystkich uczestników forum za taką informację :)

Osobiście uważam, że takie lokalne sklepy muszą naciągać aby przetrwać na rynku. Dla porównania "AnKa Biżuteria" czy "Apart" mają zasięg międzynarodowy i tam każdego klienta szanują, chociaż co do Apart są różne opinie...

Awatar użytkownika
Tomasz

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: Tomasz » 19 sie 2019, o 12:27

Odradzam zakupów w sieci Apart, szczególnie w Pogorii w Dąbrowie Górniczej.
Zakupiłem tam 1 sierpnia pierścionek zaręczynowy. Mimo moich wcześniejszych pomiarów okazał się za duży. Przyniosłem go zatem do salonu i pani mnie poinformowała, że nie może go przyjąć do wymiany bo jest porysowany i ma zerwaną metkę. Pytam się zatem pani, czy chciałaby, by ktoś jej się oświadczył z pierścionkiem z metką? Poza tym mówię pani, że metka i tak była zamazana, więc będzie wymieniona, to uczepiła się tego, że jest porysowany i nie może go przyjąć. Wróciłem do domu, obejrzałem go pod lupą, przetarłem ściereczką do czyszczenia szkła - nie ma żadnych śladów.
Założyłem sznureczek na metkę tak jak był i jadę do salonu. Pokazuję pani przez lupę, że nie ma żadnych rys i że sznureczek (jakże ważny element pierścionka) jest na swoim miejscu.
Pani tym razem przyczepiła się do oczka, twierdząc, że błyszczy inaczej niż te w sklepie! Metkę i tak zerwała twierdząc, że ją "sprokurowałem", po czym przyjęła pierścionek ale nie do wymiany lecz do ekspertyzy złotniczej informując mnie, że będzie to trwało do trzech tygodni!!!
Nie dość, że zostałem potraktowany jak oszust, to jeszcze na złość pani wydłużyła cały ten proces wymiany pierścionka.
Zdecydowanie odradzam zakupy w tej sieci!!!

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 794
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: ForumMaster » 19 sie 2019, o 16:49

Dzięluję w imieniu wszystkich uczestników forum za ostrzeżenie przed kupowaniem pierścionków zaręczynowych w sieciówkach jaką jest Apart. Wiele młodych osób może uniknąć rozczarowania w tak pięknych chwilach jakimi są ośwadczyny.

Awatar użytkownika
Tereska087

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: Tereska087 » 18 wrz 2019, o 20:52

Również uważam, że pierścionek warto kupić właśnie w jednym z tych salonów. Mi ogólnie bardziej do gustu przypadł AnKa Biżuteria - https://www.ankabizuteria.pl/pierscionki i to właśnie z AnKi Biżuterii posiadam swój pierścionek zaręczynowy. Od razu się w nim zakochałam i mój obecny mąż nie miał innego wyboru, jak wybrać właśnie ten model. Jestem z niego bardzo zadowolona i do tego w ciągu dwóch lat mogłam go oddawać na darmowe czyszczenie i rodowanie.

Barbare
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 14:09

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: Barbare » 2 paź 2019, o 15:34

Anka ma naprawdę dobrą biżuterię. Sama posiadam dużo ich rzeczy i jestem bardzo z nich zadowolona.

Awatar użytkownika
Zaręczony

Re: Pierścionek Zaręczynowy- Apart i Yes

Post autor: Zaręczony » 19 lut 2023, o 15:54

Pierścionek zaręczynowy to tradycyjny symbol miłości i zobowiązania, który jest ofiarowywany w czasie oświadczyn. Wybór pierścionka zaręczynowego może być trudny, ponieważ jest to wyjątkowa okazja i wiele par chce, aby ich pierścionek był nie tylko piękny, ale również odpowiadał ich indywidualnym stylom i preferencjom.

Tradycyjnie pierścionek zaręczynowy był wykonany ze złota lub platyny i ozdobiony diamentem lub innym szlachetnym kamieniem. Obecnie istnieje wiele różnych stylów i wzorów pierścionków zaręczynowych, wykonanych z różnych metali i ozdobionych różnymi kamieniami, takimi jak rubiny, szafiry, szmaragdy i wiele innych.

Przy wyborze pierścionka zaręczynowego warto zwrócić uwagę na preferencje przyszłej narzeczonej i wybrać pierścionek, który odzwierciedla jej styl i gust. Dobrym pomysłem jest również wybór pierścionka, który pasuje do osobowości narzeczonej i symbolizuje ich związek i miłość.

ODPOWIEDZ