Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Damianeroo
Posty: 7
Rejestracja: 5 mar 2010, o 12:24

Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: Damianeroo » 6 mar 2010, o 16:57

Wybaczcie mi dziewczyny, ale jestem facetem i nie znam się na zasadach wybierania pierścionków, a mam zamiar za jakiś czas oświadczyć się swojej dziewczynie. Niżej jest temat pierścionków zaręczynowych, ale bardziej chodzi w nim o to,czy pierścionek powinien być drogi czy nie, a mi chodzi o to, jaki powinien być taki pierścionek. Czy zaręczynowy może być każdy, oczywiście oprócz obrączki? Czy są na to jakieś specjalne wzorce?

Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Audrey H.
Posty: 15
Rejestracja: 6 mar 2010, o 17:06

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: Audrey H. » 6 mar 2010, o 17:23

Nie przejmuj się, nie ty jeden masz z tym problem. Zaręczynowym może być w sumie każdy, ale dla ułatwienia czy uniknięcia błędu, jubilerzy stworzyli osobne kolekcje zaręczynowe. Napisałam o tym osobny post i tam wrzuciłam linki do stron, na których mozesz obejrzeć te pierścionki. Powodzenia i nie zrażaj się, bo pewnie wybór trochę Cię przytłoczy, wtedy zawsze służę pomocą ;)

Awatar użytkownika
sklepik_one
Posty: 33
Rejestracja: 10 mar 2010, o 12:21

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: sklepik_one » 10 mar 2010, o 14:16

Zaręczynowym pierścionkiem może być każdy pierścionek, nie liczy się także jego wartość. Spokojnie nie masz czym się przejmować, idź do jakiegoś salonu i tam na pewno Tobie pomogę w wyborze i wyjdziesz na pewno usatysfakcjonowany. A przyszła narzeczona pewnie także będzie zadowolona. Znam to z doświadczenia, że mężczyźni nie wiedzą jakie pierścionki wybierać dla swoich wybranek, ale gdy tylko przyjdą do mnie to pomagam w każdym wyborze, nawet tych wyrafinowanych panienek, które już z góry zażyczyły sobie coś bardzo drogiego i niepowtarzalnego.

Awatar użytkownika
Złota Magia
Posty: 1271
Rejestracja: 3 mar 2010, o 11:06

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: Złota Magia » 10 mar 2010, o 15:59

Dokładnie, to może być każdy pierścionek, który tylko stwierdzisz, że pasuje do Twojej ukochanej i do jej gustu. Oprócz jubilera możesz również poradzić się kobiet w Twojej rodzinie czy otoczeniu, a nawet jakiś przyjaciółek swojej dziewczyny, może mówiła im, o jakim marzy :)

Awatar użytkownika
kika75
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2010, o 13:25

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: kika75 » 8 wrz 2010, o 13:49

mój pierścionek był dla mnie wielkim zaskoczeniem mąż jest bardzo oryginalny mało spotykany z dyrberg-kern a na ślub żeby wszystko razem pasowało to z tej firmy kupiłam naszyjnik i kolczyki .

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 794
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: ForumMaster » 12 wrz 2010, o 09:10

dyrberg-kern już poznałem w Gdańsku - prezentuje się ciekawie, prośba o rozwinięcie ciekawej historii / produkcji tej marki , wpis wartościowych informacji. Czyste wpisy reklamowe będą przenoszone do wydzielonego wątku lub usunięte.

Admin
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Kornela

Pierścionek zaręczynowy z kamieniami Swarovski

Post autor: Kornela » 25 wrz 2010, o 20:45

Pierścionek zaręczynowy proponuję wybrać z kamieniami Swarovski - mienią się pięknie a efekt oświadczyn podkreślony.

Awatar użytkownika
rebel88
Posty: 11
Rejestracja: 3 lis 2010, o 10:41

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: rebel88 » 3 lis 2010, o 20:06

W 100 % zgadzam się z Kornelą. Biżuteria Swarovskiego jest piekna, mówię tutaj o cyrkoniach. :)
Twojej przyszłej żonie pewno sie spodoba. Dobrym tez wyjściem jest srebro. Nie ZŁOTO! to może troche odstraszac, bo przypomina 'bazar' , wiadomo o co chodzi :)

Kamyk nie musi byc duzy, jak dla mnie ważne jest to by pierścionek byl wyrazem miłości a nie wielkości kamyczków :):)

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 28 gru 2010, o 13:18

Jeżeli chodzi o wybór pierścionka zaręczynowego,to naprawdę trudna sprawa... Szczególnie dla faceta. Najlepiej zrobisz,jeśli pooglądasz pierścionki w internecie ze swoją przyszłą narzeczoną. Wtedy będziesz wiedział jaki ma gust i co jej się spodoba:)

Awatar użytkownika
dorisss
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 15:03

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: dorisss » 27 wrz 2011, o 20:59

Najprościej by było,żebyś zapytał ukochaną. Jednak jeśli sam chcesz dokonać wyboru to zdecyduj się na coś oryginalnego, ale nie dziwacznego :D Na pewno spodoba jej się pierścionek z białego złota. Dużo kobiet teraz o takim marzy. Ja sama wybrałam swój pierścionek. Jest właśnie z białego złota i posiada brylant. Na allegro masz też masę innych wzorów, więc jest z czego wybierać :D

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 26 paź 2011, o 18:11

Ważne, żeby był ładny i spodobał się wybrance Twojego serca. W cale nie musi być jakoś bardzo drogi, ale jak wiadomo zaręczyny to coś wyjątkowego i oszczędzać na nich też za bardzo nie można.

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 14438
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:42

za duży pierścionek zaręczynowy

Post autor: Mikka » 29 maja 2016, o 12:56

Trzeba dobrze dobrać rozmiar pierścinka a by nie mieć takiego pytania jak ja: "mam za duży pierścionek zaręczynowy" - zmiejszyć go czy poczekać ?

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 51
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 11:26

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: Kruk » 12 cze 2016, o 09:25

pierścionki zaręczynowe powinno się nosić, czyli sugeruję jak naszybciej za parę złotych powiększyć czy zmniejszyć pierścionek zaręczynowy i cieszyć się z niego. Ważniejsze jest to, że został podarowany na zaręczynach i ma swoją ogromną moc i historię. O dniu zaręczyn będziesz pamiętać do końca życia a o wydanych kilku złotych na poprawę rozmiaru zapomnisz następnego dnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PawełK

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: PawełK » 31 sty 2017, o 12:58

Tradycja mówi że kwota na pierścionek powinna stanowic 3 pensje przyszłego męza;) polecam sklep z diamentami , mają najlepszą relację jakości do ceny.
Załączniki
pierscionek-z-brylantem-model-p001[1].jpg
pierścionek z diamentami

Awatar użytkownika
MarekJ

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: MarekJ » 8 lut 2017, o 16:39

dobre :)

3 pensje na pierścionek zaręczynowy - pytanie kto ile zarabia, średnia krajowa ok 1500zł czyli 4500zł na pierścionek to spory wydatek. A jak ktoś zarabia 12 000 zł to cena pierścionka zaręczynowego będzie przyprawiać o zawrót głowy.

Awatar użytkownika
Sebastianno

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: Sebastianno » 11 lut 2017, o 10:27

przyznaję że "tania bizuteria forum" najlepiej odpowiada opisowi tego forum
Pierścionki zaręczynowe jak widać można mieć bardzo tanio - dla tego co zarabia po kilkadziesiąt tysięcy złotych tanio oznacza pierścionek za 4000zł a dlatego co ma średnią krajową traki pierścionek zaręczynowy dla dziewczyny za 150zł też będzie tani.

Awatar użytkownika
haims
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2014, o 11:33

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: haims » 17 mar 2017, o 09:46

Nie jest ważna cena pierścionka, choć trzeba przyznać, że ma on być na całe życie. Dlatego warto zainwestować w pierścionek. Bardzo fajne znajdziesz w sklepach internetowych. A na pytanie jaki to nie odpowiem, dla każdej dziewczyny wybiera się indywidualnie. Niektóre lubią srebro inne złoto. Do niektórych dziewczyn pasuje lekka, delikatna biżuteria a inne w takiej wyglądają śmiesznie. Warto poobserwować dziewczynę, jaką ona biżuterię nosi i tyle
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dro

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: Dro » 17 mar 2017, o 13:56

Zgadzam się, że przy zakupie pierścionka zaręczynowego nie powinna mieć znaczenia cena a inne aspekty jak dopasoawanie do gustu danej osoby.

Pierścionek zaręczynowy można kupić srebrny w przyzwoitej cenie ale także wydać fortunę na złoty czy kilkanaście złotych na prosty wykonany z innego niż metal szlachetny materiału bez kamieni szlachetnych.

Awatar użytkownika
weronika
Posty: 74
Rejestracja: 14 lis 2016, o 22:37

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: weronika » 28 mar 2017, o 11:08

ten pierścionek jest przepiękny srebrny z prawdziwym tanzanitem
http://ankabizuteria.pl/pierscionki/469 ... nitem.html

Obrazek

Awatar użytkownika
Gość

Re: Pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Post autor: Gość » 10 kwie 2017, o 14:01

Wybierz taki jaki może jej się spodobać. Mam jednak radę - nie mów u jubilera, ze kupujesz zaręczynowy - pierścionki z działu zaręczynowe są już dodatkowo opodatkowane i dlatego są droższe. Wybierz jakiś niekoniecznie z tego własnie działu

ODPOWIEDZ