Motyw krzyża w biżuterii

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Damianeroo
Posty: 7
Rejestracja: 5 mar 2010, o 12:24

Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Damianeroo » 5 mar 2010, o 12:37

Wcześniej dodałem wątek o nieśmiertelnikach wykorzystywanych jako ozdoby, dla poparcia mojego stanowiska, że z rzeczy o pewnym znaczeniu robi się biżuterię, przytaczam przykład krzyży. Masowo są one wykorzystywane do robienia wisiorków czy kolczyków, nie raz widziałem wytapetowaną dziewczynę w skąpym stroju i z dużym, cyrkoniowym krzyżem wiszącym na szyi. Sam kształt krzyża może i jest atrakcyjną ozdobą, ale ma on pewne znaczenie- w tym wypadku religijne- i nie jestem przekonany, czy powinno się go wykorzystywać w biżuterii. Jaka jest wasza opinia?

Motyw krzyża w biżuterii

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Audrey H.
Posty: 15
Rejestracja: 6 mar 2010, o 17:06

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Audrey H. » 6 mar 2010, o 17:32

Nie podoba mi się pomysl z wykorzystaniem krzyża jako ornamentu w biżuterii. Jest to jakaś obraza uczuć religijnych no i robienie z przedmiotu kultowego, czegoś codzienego, służącego do urozmaicania wyglądu. Lubię krzyże jedynie w postaci medalionów czy oznak chrześcijańska, natomiast strasznie nie podobają mi się wszystkie te plastikowe czy metalowe wisiory z krzyżami.

Takie krzyżyki poprzeczne ze sklepu online z biżuterią srebrną ankabizuteria.pl za to mi się bardzo podobają:
Obrazek

Awatar użytkownika
Coco_Chanel
Posty: 15
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:40

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Coco_Chanel » 6 mar 2010, o 20:21

Tu nie chodzi o to, że krzyż jest rozumiany jako manifestacja religijności, tylko jest wykorzystany jako kształt. Mi to osobiście nie przeszkadza, jedynie forma i wykonanie jest odpychające. Takiej biżuterii nie znajdzie się u jubilera, ale w sklepie z ozdobami do włosów czy innymi duperelami za 6 złotych.

Awatar użytkownika
sklepik_one
Posty: 33
Rejestracja: 10 mar 2010, o 12:21

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: sklepik_one » 10 mar 2010, o 14:00

Krzyży nie znajdzie się u jubilera? Co wy opowiadacie? Mam sklep jubilerski od wielu lat i to po swojej teściowej odziedziczyłam wiedzę jak i wiele umiejętności. Kiedyś klienci bardzo interesowali się motywem krzyża w biżuterii i zamawiali specjalne wisiorki do naszyjników, łańcuszków teraz ta moda trochę przystopowała i mniejsze jest zainteresowanie tymi motywami. Także uważam, ze to nie jest manifestacje religijności, lecz motyw ozdobny. A że ktoś ceni sobie religie i chce mieć na co dzień przy sobie krzyż to bardzo proszę, czemu nie. Jestem jak najbardziej za.

Awatar użytkownika
Kaskaderka
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:12

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Kaskaderka » 10 mar 2010, o 17:04

Też widzialam krzyże u jubilera, takie wyglądają naprawdę ładnie. Jednak widziałam też takie okropne, duże plastikowe krzyże, które faktycznie można kupić gdzieś w sklepiku z opaskami czyw kiosku. Nie uważam, że ma on być rozumiany jako motyw religijny, ale własnie jako ozdobny kształt. Mimo to nie podoba mi się, wolę delikatniejsze kształty np. serca czy motyla, krzyże są za kanciaste i za ostre.

Awatar użytkownika
Lena1073
Posty: 9
Rejestracja: 5 lis 2010, o 22:24

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Lena1073 » 6 lis 2010, o 11:43

Osobiście uważam, że biżuteria odnoście religi powinna ograniczac się jedynie tylko do medalika i srebrnego lub złotego łańcuszka. To czy ktoś wierzy bardziej lub mnie w Boga i innych świętych to tylko i wyłącznie jego sprawa. Jak dla mnie nie powinno sie tego aż tak bardzo pokazywac, jak robi to na przyklad Madonna, która nie wiem.. robi sobie krzyżem i Jezusem dodatkową reklamę? Bez sensu...

Awatar użytkownika
pap
Posty: 9
Rejestracja: 5 lis 2010, o 22:25

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: pap » 10 lis 2010, o 19:51

Moim zdaniem krzyże jako 'ozdoba' to lekka przesada..jest tyle fajnych i oryginalnych wzorów..a krzyż to swego rodzaju prowokacja..

Awatar użytkownika
nikn7@wp.pl
Posty: 14
Rejestracja: 5 lis 2010, o 22:27

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: nikn7@wp.pl » 12 lis 2010, o 10:31

Ale to zależy jaki jest ten krzyż, bo nie które wyglądają na serio bardzo fajnie..szczególnie jak są przyozdobione jakimiś innymi motywami..nie koniecznie religijnymi.

Awatar użytkownika
Lena1073
Posty: 9
Rejestracja: 5 lis 2010, o 22:24

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Lena1073 » 13 lis 2010, o 10:59

nikn, jesli chodzi o wielkie krzyze, które na przykład wystawiła na oczy wszystkich ludzi Madonna, to to jest przesada, równie dobrze mogła wziac mały krzyzyk. ja nie mam nic przeciwko noszeniu mrzyży i medalików, ale musi byc to zrobione z pewnym umiarem. Po co pokazywac 'nad wyraz' swoją wiarę?

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Sklep-Jubilerski » 28 gru 2010, o 13:11

Motyw krzyża w biżuterii jest bardzo popularny,szczególnie widoczny w naszyjnikach. A podoba Wam się to? Osobiście mi to nie przeszkadza,ale sama nie lubię nosić "krzyża".

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2011, o 20:12

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Elle » 12 mar 2011, o 11:30

A znacie ładne pamiątki wykonane ze srebra próba 925 lub złota z kamieniami naturalnymi? Poszukuję np. srebrnego obrazka na pamiątkę komunijną i prezent dla babci

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Sklep-Jubilerski » 25 kwie 2011, o 09:35

Chyba wiem o jaki model i którą próbę Ci chodzi,zaglądałaś do mojego sklepu? Tam mamy coś takiego,może Ci się spodoba.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Złoty Styl
Posty: 19
Rejestracja: 2 sty 2015, o 15:59

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Złoty Styl » 24 mar 2015, o 06:10

Bardzo mi się spodobał ten krzyżyk poprzeczny na łańcuszku "celebrytki" ze sklepu z biżuterią srebrną online "AnKa Biżuteria", który ma Dorota Szelągowska:

http://ankabizuteria.pl/lacuszki/2412-l ... rytek.html
Załączniki
lacuszek-srebrny-z-krzyzykiem-duzy-bizuteria-celebrytek[2].jpg
łańcuszek celebrytek z krzyżykiem poprzecznym
krzyzyk-poprzeczny-celebrytki.png
krzyżyk poprzeczny na łańcuszku

Awatar użytkownika
Mironerk

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Mironerk » 21 kwie 2015, o 20:09

Podoba mi się ten krzyż poprzecznie zawieszony: z jednej strony nawiązanie do noszenia krzyżyka srebrnego a z drugiej strony artystyczny sposób zawieszenia: prostota a jak cieszy :)

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 794
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: ForumMaster » 23 kwie 2015, o 21:14

Miło widzieć jak religijny symbol został wykorzystany do pięknej prostej biżuterii. Lubię takie kolekcje i projekty biżuterii :)

Awatar użytkownika
Andrzej

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Andrzej » 28 paź 2016, o 15:06

a ja na hallowin dodaę żonie taki krzyżyk srebrny z bursztynem:
Obrazek

Awatar użytkownika
Maria z Voice

naszyjnik z krzyżem - Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Maria z Voice » 13 lis 2016, o 23:04

naszyjnik z krzyżem jest przepiękny, mam jeden z nich

Awatar użytkownika
Alex

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Alex » 8 gru 2016, o 15:27

This is beautiful necklace.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ana

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Ana » 8 gru 2016, o 16:13

wow :o this silver necklace is very amazing

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 14438
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:42

Re: Motyw krzyża w biżuterii

Post autor: Mikka » 9 lip 2017, o 22:08

Profanacja krzyża. Krzyż przewrócony na pewno nie jest symbolem wiary chrześcijańskiej. I niech mi nikt głupot nie wciska, że to "tylko" moda, albo zwykły "krzyżyk". Nie ma zwykłych krzyżyków. Albo się nosi krzyżyk w imię wiary w Jezusa Chrystusa albo w specjalnie dla drwiny i walki z Bogiem. W tym pierwszym przypadku nie ma możliwości innej niż pionowy krzyż.

ODPOWIEDZ