Biżuteria w stylu retro

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Złota Magia
Posty: 1271
Rejestracja: 3 mar 2010, o 11:06

Biżuteria w stylu retro

Post autor: Złota Magia » 4 mar 2010, o 21:23

Jaka jest wasza opinia na temat biżuterii w stylu retro? przeglądałam strony z biżuterią artystyczną i natknęłam się na bloga dziewczyny, która prezentuje na nim biżuterię retro m.in. perły na wstążce czy wisiory przedstawiające wizerunki 18-wiecznych dam. Wcześniej nie myślałam o takiej biżuterii, podążałam raczej za modą i sezonowymi trendami. Teraz uważam, że można być wiernym klasycznej biżuterii i świetnie na tym wyjść.

Co o takiej biżuterii sądzicie?
Załączniki
retro_roz2[1].jpg
Spinki2%20kopia[1].jpg

Biżuteria w stylu retro

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
E-dama
Posty: 11
Rejestracja: 5 mar 2010, o 12:55

Re: Biżuteria w stylu retro

Post autor: E-dama » 5 mar 2010, o 14:41

Bardzo ładna biżuteria, niestety zawsze biżuteria w stylu retro będzie kojarzyła się Nam z czymś co już dawno przeminęło i nie jest modne. Sama wiem po sobie, że biżuteria w stylu retro nie pasuje do każdego ubrania, prowadzę sklep odzieżowy i aktualne propozycje zapowiadającej się kolekcji wiosna-lato 2010 nie przewidują niczego co mogłoby skłonić kobiety do łączenia aktualnej mody z biżuterią w stylu retro.

Awatar użytkownika
Audrey H.
Posty: 15
Rejestracja: 6 mar 2010, o 17:06

Re: Biżuteria w stylu retro

Post autor: Audrey H. » 6 mar 2010, o 17:27

Bardzo lubię biżuterię retro, kojarzyli mi się z dawnymi latami i nie mam tu na myśli odległych epok, ale na przykład lata 60-te w Stanach Zjednoczonych. Lubię ten styl i lubię wyglądać inaczej niż inni. Oczywiście, mam wiele nowoczesnej biżuterii, ale lubię również upolować coś retro albo artystycznego. Co do nowych trendów, wierze ze wszystko można połaczyć, teraz modny jest np.jeans i myślę, że retro kolczyki pięknie będą się komponować z jeansową sukienką.

Awatar użytkownika
AniaSz
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2012, o 19:41

Re: Biżuteria w stylu barokowym

Post autor: AniaSz » 18 lis 2012, o 19:55

Ostatnio wiele czasopism, modelek na wybiegach promuje -piękną zresztą biżuterię w stylu barokowym. W ofercie sklepów sieciowych właściwie takiej biżuterii nie ma , albo jest trudna do zdobycia. Jest ponadczasowa a na pewno bardzo bardzo efektowna - tak jak ten naszyjnik w załączniku. Jestem pewna że chociaż nie jest on na co dzień , ale kilka razy w roku zaskoczy nie jedno zazdrosne spojrzenie - nieprawda że wyjątkowy????......
Załączniki
3.50600027-Lewanowicz-duzy-wisior-czarny-aksamit-oryginal.jpg

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 794
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Biżuteria w stylu retro

Post autor: ForumMaster » 1 gru 2012, o 12:28

dech zapiera :)

Taka biżuteria jest zawsze modna i w cenie, piękno w najlepszej odsłonie...
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

ODPOWIEDZ