Kolie

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Saara
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2010, o 12:06

Kolie

Post autor: Saara » 3 mar 2010, o 12:18

Zawsze kojarzyły mi się z balami i różnymi uroczystościami, jednak ostatnio widziałam kobietę w centrum handlowym, która miała duży dekolt i piękną kolię. Wyglądało to elegancko, ale nie za bardzo poważnie czy wyniośle. Po powrocie do domu zaczęłam szukać różnych kolii w internecie i znalazłam kilka pięknych np w kolekcji Apartu. Jednak przy okazji nadziałam się na kilka opinii na temat kolii, niestety negatywnych. Dlatego jestem ciekawa, co wy forumowicze myślicie o koliach? Co się wam w nich podoba,a co nie? Jezeli znajdziecie jakąś piękną w internecie, możecie wrzucić link.

Kolie

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
muszka
Posty: 5277
Rejestracja: 4 mar 2010, o 14:28

Re: Kolie

Post autor: muszka » 4 mar 2010, o 14:44

Kolie jak dla mnie to zbyt wyrafinowana bajka, coś ponad moje oczekiwania i niezbyt tanie. Wolę skromniejszą biżuterię, kolie to kojarzą mi się zawsze z czasami z innych epok, jak w tych kostiumowych filmach. Plecionki nie podobają mi się i pewnie dlatego jakoś nie zwracam uwagi na to czy inne kobiety noszą kolie.

Awatar użytkownika
Amelia
Posty: 7448
Rejestracja: 1 mar 2010, o 19:53

Re: Kolie

Post autor: Amelia » 4 mar 2010, o 20:34

Nigdy nie marzyłam o kolii, kojarzy mi się z wyniosłością i ze snobkami z filmów kostiumowych ;) Jednak jak widzę jakąś ładną w internecie czy na zdjęciu, lubię na nią popatrzeć i nacieszyć wzrok jej elegancją i wzorzystością. Z kolekcji "AnKa Biżuteria"bardzo podoba mi się ta:
Załączniki
img_prod749_0_o[1].jpg
kolia

Awatar użytkownika
Audrey H.
Posty: 15
Rejestracja: 6 mar 2010, o 17:06

Re: Kolie

Post autor: Audrey H. » 6 mar 2010, o 17:35

Kolie są przepiękne, bardzo wyrafinowane i eleganckie. Jestem zakochana w klasycznej biżuterii i wzorach retro oraz artystycznych i wydaje mi się, że kolia łączy te wszystkie elementy w sobie. Kolekcja apartu jest oczywiście nowoczesna, ale proponuje piękne kolie, w cudownych kolorach i kształtach. Osobiście wolę wyszukiwać takiej biżuterii w antykwariatach czy w internecie i specjalnych sklepach, ale akurat Apart stworzył piękną kolekcję i myślę, że bylabym nią zainteresowana.

Awatar użytkownika
Celebrytka

Re: Kolie

Post autor: Celebrytka » 4 lip 2018, o 11:39

Kolie mi kojarzą się z balem, gdzie każda kobieta pięknie się ubiera i uwieńcza swoją piękną kreację ekskluzywną kolią, biżuterią która musi zwrócić uwagę zarówno mężczyzn jak o innych kobiet na balu.

ODPOWIEDZ