Perły- komu najbardziej pasują?

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Złota Magia
Posty: 1271
Rejestracja: 3 mar 2010, o 11:06

Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Złota Magia » 3 mar 2010, o 11:32

Biżuteria z perłami to piękna ozdoba, delikatna i stylowa. Bardzo lubię połączenia pereł ze złotem np. pierścionki i naszyjniki. Wypatrzyłam sobie jeden taki pierścionek z perłą,jednak kiedy chciałam dostać go na 21 urodziny moja mama stwierdziła, że to nie pasuje do tak młodej osoby jak ja. JA sama nie widzę nic złego w noszeniu pereł przez dwudziestolatkę, jednak nie znam się na kanonach mody i regułach co pasuje do kogo, dlatego mam pytanie : jak sądzicie, do jakiego wieku czy typu osoby pasują perły? Dlaczego mówi się, że są raczej zarezerwowane dla dojrzalszych kobiet?

Perły- komu najbardziej pasują?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
muszka
Posty: 5277
Rejestracja: 4 mar 2010, o 14:28

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: muszka » 4 mar 2010, o 17:07

Perły pasują każdej kobiecie, perły to wymysł stworzony na specjalne życzenie kobiety. Chyba świat wiedział czego kobieta będzie chciała, dlatego w tak naturalny sposób one powstają. Podróbek pereł nie lubię, ale hodowlane nie powiem toleruje. Brakuje mi otwarcia polskiego runku na perły, może i drogie ale uwierzcie, że my Polki chcielibyśmy mieć większy wybór w biżuterii z perłami. Jest jakiś odważny biznesmen ? :D

Awatar użytkownika
Pajo
Posty: 46
Rejestracja: 4 mar 2010, o 18:14

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Pajo » 4 mar 2010, o 19:37

Może by się znalazł jakiś, pytanie tylko czy faktycznie jest sens? Nie widuje się tak często kobiet z biuterią z perłami, nie wiem, dlaczego ale lansowane są inne rodzaje biżuterii. Też wydaje mi się, że nie do każdej kobiety pasują perły, uważam że lepiej komponują się z dojrzałymi kobietami niż bardzo młodymi.

Awatar użytkownika
maly_aniolek
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2011, o 17:36

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: maly_aniolek » 23 lut 2011, o 17:43

Ja myślę, że perły są dobre bez względu na wiek, ale może nie koniecznie na co dzień. Ale z elegancką sukienką nic się chyba lepiej nie komponuje niż perły.

Awatar użytkownika
Kemonart
Posty: 6
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 15:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Kemonart » 6 kwie 2011, o 15:29

Biżuteria z perłami wcale nie musi być tylko klasykiem. perły uwielbiają łączenie z różnymi innymi materiałami, można z nimi robić świetne kompozycje biżuteryjne. Tak więc perła jako ponadczasowy produkt w każdych czasach świetnie się znajdzie.
Ja osobiście uwielbiam peły łączyć z kryształami, ale z uwagi na profił działalności obecnie korzystam z imitacji pereł firmy Swarovski Elements.

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 25 kwie 2011, o 09:29

To racja,perły mogą być połączone z różnymi materiałami i chyba nie ma zasad i reguł co do tego,kto ma nosić biżuterię z pereł. Wiek nie ma tutaj większego znaczenia.

Awatar użytkownika
Danuta

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Danuta » 18 gru 2015, o 20:35

Ładnie Greg tu na forum opisał podstawowe rodzaje pereł i zamieścił fajne zdjęcia przykładowe różnych klas pereł. Ciekawie też wygląda naturalna perła w naturze. Tu jest ten wpis: viewtopic.php?f=3&t=700&p=2966

Im więcej niedoskonałości widać na perłach tym są więcej warte i naturalne - dokładnie wbrew ogólnemu myśleniu, ze im bardziej regularny kształt tym lepiej. Dziś człowiek potrafi bardzo dobrze iminować perły czy je hodować uzyskując ładniejsze okazy.

Awatar użytkownika
kasia123

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: kasia123 » 28 lis 2017, o 12:54

Moim zdaniem pasują każdej kobiecie, jest tego bardzo duży wybór, niektóre nawet nie wyglądają jak perły :shock: :D
Myślę, że wystarczy znaleźć swój "model" :)
Ja np. nie jestem jakimś tam mega fanem, ale na weselu zrobiłam furorę :
Załączniki
perly.jpg
perły

anderka
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2017, o 14:22

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: anderka » 6 lut 2018, o 16:03

Nie wiem skąd wzięło się stwierdzenie, że biżuteria perłowa nie pasuje młodej dziewczynie? Przecież taka biżuteria jest często ozdobą stroju ślubnego. Perła w każdym kruszcu czy to będzie złoto, czy srebro jest bardzo szykowna, elegancka i nie określa wieku kobiety, której pasuje. Szkoda, że zbyt mało lansuje się taką biżuterię. Jest naprawdę urocza, jeszcze zrobiona z prawdziwych pereł takich jakie podziwiam w sklepie ankabizuteria to naprawdę coś przepięknego. Rzadkie perły i rzadko kiedy można je spotkać.

Awatar użytkownika
Gość

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Gość » 15 lut 2018, o 22:45

jeśli lubisz to czemu nie, nie sugerowałabym się zdaniem innych

Awatar użytkownika
Ewe12345678

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Ewe12345678 » 26 maja 2018, o 21:52

Perły pasują każdej kobiecie, ale muszą być odpowiednio dobrane do stroju i urody. Ta biżuteria jest ponadczasowa, zawsze modna. Widziałam, że w sklepie internetowym www.kotia.pl maja sporo biżuterii z perlami. Często robię tam zakupy, zobaczcie sobie :D

Awatar użytkownika
Mania92
Posty: 13
Rejestracja: 1 cze 2018, o 08:25

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Mania92 » 4 cze 2018, o 06:19

Mi się perły nie podobają, bo kojarzą mi się z babcią. Pełnego naszyjnika z pereł bym raczej nie założyła, ale kolczyki, albo delikatny naszyjnik z jedną perłą - owszem :)

Awatar użytkownika
Alka986

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Alka986 » 4 cze 2018, o 06:21

Mania92 pisze:
4 cze 2018, o 06:19
Mi się perły nie podobają, bo kojarzą mi się z babcią. Pełnego naszyjnika z pereł bym raczej nie założyła, ale kolczyki, albo delikatny naszyjnik z jedną perłą - owszem :)
Ja też tak uważam. Wolę bardziej delikatną biżuterię. Na tej stronie kupiłam niedawno piękne kolczyki i to właśnie takie delikatne ;)

Awatar użytkownika
Pamka98

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Pamka98 » 5 cze 2018, o 07:58

Alka986 pisze:
4 cze 2018, o 06:21
Mania92 pisze:
4 cze 2018, o 06:19
Mi się perły nie podobają, bo kojarzą mi się z babcią. Pełnego naszyjnika z pereł bym raczej nie założyła, ale kolczyki, albo delikatny naszyjnik z jedną perłą - owszem :)
Ja też tak uważam. Wolę bardziej delikatną biżuterię. Na tej stronie kupiłam niedawno piękne kolczyki i to właśnie takie delikatne ;)
Cześć!
Właśnie zobaczyłam stronę, którą podałaś! Naprawdę piękna i delikatna biżuteria. Do tego biżuterię można tak zaprojektować samemu! Nigdzie nie widziałam takiej możliwości. Ja umiejętności manualnych nie mam, więc sama biżuterii nie zrobię, dlatego taka opcja jest dla mnie doskonała.

Awatar użytkownika
vika250892

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: vika250892 » 4 lis 2018, o 13:00

Perły są prześliczne i teraz mega na topie! Ostatnio kupiłam kolczyki z https://meikapearls.pl/ są tak pięknie zapakowane, że od razu się w nich zakochałam <3

Awatar użytkownika
Milena z Wrocka

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Milena z Wrocka » 5 lis 2018, o 08:10

Ja lubię nosić perły ale do pracy coś skromniejszej muszę zakladać bo od facetów nie mogę się potem opędzić- perły szczególnie białe działają na wyobraźnię.

Awatar użytkownika
karolinakowalska

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: karolinakowalska » 9 lis 2020, o 15:59

Teraz perły pasują absolutnie wszystkim i absolutnie do wszystkiego :)

Awatar użytkownika
Złota Rada
Posty: 67
Rejestracja: 7 gru 2020, o 21:16

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Złota Rada » 29 mar 2021, o 15:17

Też tak uważam. Moda się zmienia, teraz i perły i broszki są wykonane w takich wzorach, że pasują do wszystkich, niezależnie od wieku. Ja mam taką bransoletkę :)
Załączniki
bransoletka-srebrna-serduszko-perly-swarovski[1].jpg

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 456
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Martusia » 26 paź 2021, o 20:24

Z pereł wykonywana jest dziś przepiękna, klasyczna biżuteria. Można z nich wykonać nie tylko korale, ale również kolczyki, wisiorki i bransoletki. Klasyczna biżuteria z pereł pasuje na wiele okazji i do wielu strojów. Idealnie komponuje się z tzw. małą czarną sukienką, ale i idealnie pasuje do białej sukni ślubnej. Perły, niestety niesłusznie, cieszą się wśród wielu osób złą opinią. Przesądnie uważa się, że przynoszą pecha i oznaczają łzy. Znanych jest wiele legend mówiących o pochodzeniu pereł. W starożytności wierzono, że perły to zastygłe łzy nimf morskich, które płakały po śmierci młodzieńców, którzy utonęli w morzu. W średniowieczu z kolei wierzono, że perły to zły skrzywdzonych zamknięte przez aniołów w morskich muszlach. Inne podania ludowe mówią, że perły to łzy aniołów i należy je kojarzyć przede wszystkim z miłością. Perły w rzeczywistości powstają w muszlach morskich ślimaków zwanych perłopławami. W zależności od składu chemicznego wody w której powstają perły mogą różnić się kolorem, kształtem i wielkością. Ze względu na kształt wyróżniamy perły okrągłe, połówkowe, ćwiartkowe, a także w kształcie kropli i ziarna. Występują perły białe, kremowe, złociste, brązowe i czarne. Doskonale nadają się jako biżuteria na specjalną okazje i dlatego każda kobieta powinna mieć w swej kolekcji oryginalne wzory perłowej biżuterii. Perły coraz większą polarność zyskują sobie jako biżuteria ślubna. Jak się okazuje coraz więcej kobiet przełamuje krzywdzący stereotyp pereł i wybiera je jako biżuterię właśnie w dniu swojego ślubu. Ponieważ w rzeczywistości symbolizują one czystość, miłość i nieśmiertelność. Symbolizują również łzy, ale tylko łzy szczęścia, które każdy chciałby wylewać. Perły to klasyczna biżuteria i ma je w swym asortymencie każdy liczący się sklep jubilerski.

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 456
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: Perły- komu najbardziej pasują?

Post autor: Martusia » 20 lis 2021, o 13:55

Trend na teraz: Perły dla mężczyzn

W męskich kolekcjach na sezon jesień-zima 2021 perły stały się uniwersalnym dodatkiem dla niej i dla niego. Te z linii Comme des Garçons x Mikimoto pokochał raper A$AP Nast.

W mediach społecznościowych zaroiło się od mężczyzn w spódnicach. Teraz trendsetterzy idą o krok dalej – Harry Styles flirtuje z kolczykami i lakierem do paznokci, A$AP Rocky z jedwabnymi apaszkami i tunikami, a A$AP Nast z perłami.

W Nowym Jorku raper wyposażył się w podwójną nić pereł z kolekcji Comme des Garçons x Mikimoto, która po raz pierwszy w historii obu marek wprowadziła kolce, ćwieki i srebrne okucia. „Mój styl jest niekonwencjonalny, a może nawet spontaniczny” – napisał Nast w e-mailu. „Nigdy tak naprawdę nie wiem, jaki będzie za chwilę, więc zakładam wszystko, co chcę” – dodał.

Spódnice i perły pojawiły się praktycznie we wszystkich płynnie płciowych kolekcjach na jesień-zimę 2021 roku. W Comme des Garçons Homme Plus widać było inspirację modą Elsy Schiaparelli, twórczością Mana Raya i Williego Cole’a.

– Z wielką przyjemnością kontynuujemy współpracę z Mikimoto dzięki nowym projektom autorstwa Rei Kawakubo, które łączą prostotę i ponadczasowość pereł z nowoczesnym spojrzeniem na to, kto może je nosić – powiedział Adrian Joffe, prezes Comme des Garçons. – Podzielamy podejście Mikimoto do projektowania i produkcji. Stworzone przez Kawakubo elementy podtrzymują wartości, takie jak jakość i autentyczność, podważając jednocześnie wyobrażenia o tym, jak mogą wyglądać perły w połączeniu z ćwiekami i agrafkami. A w takim wydaniu są przeznaczone dla każdego.

Obrazek

ODPOWIEDZ