Tanzanit

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Charlotte
Posty: 14
Rejestracja: 2 mar 2010, o 21:54

Tanzanit

Post autor: Charlotte » 2 mar 2010, o 22:07

"Tanzanit jest wyjątkowym i niezwykle unikalnym kamieniem szlachetnym. Ceniony jest ze względu na swoją wspaniałą fioletowo-niebieską barwę oraz rzadkość występowania. Jest przynajmniej 1000 razy rzadszy od diamentu. Jego złoża znajdują się tylko w jednym miejscu na kuli ziemskiej - na obszarze wzgórz Merelani, u podnóża Kilimandżaro, w północnej Tanzanii." W taki sposób o tanzanicie pisze firma Apart. Wcześniej nie znałam tego kamienia, dopóki nie pojawiła się kolekcja własnie z nim w Aparcie. Co myslicie o tanzanicie? Uważacie że naprawdę jest tak piękny i godny swojej wysokiej ceny?

Tanzanit

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
muszka
Posty: 5277
Rejestracja: 4 mar 2010, o 14:28

Re: Tanzanit

Post autor: muszka » 4 mar 2010, o 17:24

Tanzanit jest godny swojej ceny, mi się marzy ta obrączka z dodatkami tanzanitowymi.

Droga biżuteria ale bardzo ładna i elegancko się prezentująca. Fioletowo-niebieski kolor dodaje uroku i pasuje do każdej kobiety, na każdą okazję i do wszystkiego.

Awatar użytkownika
Pajo
Posty: 46
Rejestracja: 4 mar 2010, o 18:14

Re: Tanzanit

Post autor: Pajo » 4 mar 2010, o 18:30

Obrączka piękna :) Sam tanzanit również, ma śliczny kolor i jest bardzo oryginalny, bo jak Charlotte napisała, można go wydobyć w jednym miejscu na ziemi. Moja mama szaleje na punkcie tanzanitu, próbuje namówic tatę na pierścionek z tanzanitem na 30 rocznicę ślubu ;) Ja sama nie mam takiego bzika, ale na pewno bylabym zachwycona, gdybym dostała coś z tym kamieniem.

Awatar użytkownika
kasiuniaa
Posty: 17
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:04

Re: Tanzanit

Post autor: kasiuniaa » 4 mar 2010, o 20:26

Powiedz twojemu ojcu żeby nie kupował prawdziwego tanzanitu tylko cyrkonię w takich odcieniach i kolorach. Mamie także się spodoba, zwłaszcza w takim zestawieniu jak ta obrączka. Nie myśl, że namawiam do oszukiwania bo nie na tym życie i związek polega, lecz na zaspokojeniu upodobań mamy, tak by miała coś co się jej podoba lecz za taką cenę, na którą ojca będzie stać.

Awatar użytkownika
E-dama
Posty: 11
Rejestracja: 5 mar 2010, o 12:55

Re: Tanzanit

Post autor: E-dama » 5 mar 2010, o 14:32

Przepiękny jest ten tanzanit, pasowałby do mojej kolekcji ciuchów, zwłaszcza tych ostatnio zakupionych. Jakoś wzięło mnie na kupowanie bluzek i sukienek w barwie fioletowej, w każdym odcieniu. Taka moda chyba ostatnio się zrodziła w mojej głowie. Jestem ciekawa ile taka biżuteria z tanzanitu może kosztować?

Awatar użytkownika
Coco_Chanel
Posty: 15
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:40

Re: Tanzanit

Post autor: Coco_Chanel » 6 mar 2010, o 20:29

Oj, tanzanit jest na ogół drogi, chyba że dla kogoś nie jest problemem wydać 6 tysięcy na pierścionek. Ten kamien jest tak rzadki, poza tym jest bardzo rozpromowany i pożądany, więc jego cena jest jeszcze wyższa. Niemniej jednak jest piękny i myślę, że praktycznie każda z nas chciałaby mieć coś z tanzaniztem w swoim posiadaniu.

Awatar użytkownika
Macu

Re: Tanzanit

Post autor: Macu » 6 paź 2013, o 10:35

Faktycznie, tanzanit wystepuje w bizuterii w parze ze zlotem i diamentami. Bardzo trudno znalezc bizuterie srebrna z tanzanitem. Wydanie kilku tysiecy na bizuterie z tanzanitem to troche za duzo.

Awatar użytkownika
Jaśmina
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 19:52

Re: Tanzanit

Post autor: Jaśmina » 13 paź 2013, o 17:04

Ja mam zaręczynowy pierścionek z tanzanitem :)
Załączniki
img_prod9253_0_m[1].jpg
img_prod9253_0_m[1].jpg (8.64 KiB) Przejrzano 7024 razy

Awatar użytkownika
Danka

Re: Tanzanit

Post autor: Danka » 13 paź 2013, o 17:19

A to teraz Apart każdy pierścionek podpisuje? Ten jest ładny... białe złoto?

Awatar użytkownika
Fiolly

Re: Tanzanit

Post autor: Fiolly » 25 paź 2013, o 19:23

Jaśmina, ja mam dokładnie taki sam zaręczynowy pierścionek jak Ty. Piękniejszego nie ma. I tak, jest podpisany logo. A kiedy odbyły się Twoje oświadczyny?

Awatar użytkownika
Tanizmat

Re: Tanzanit

Post autor: Tanizmat » 16 gru 2018, o 16:20

Tanzanit – kamień osób urodzonych w grudniu. Działa również łagodząco i inspirująco na osoby spod znaku Ryb i Barana. Zwany jest „kamieniem magii“, gdyż wzmacnia życie wewnętrzne, ale również “kamieniem pracoholików”, bo pomaga ludziom bardzo aktywnym życiowo odnajdować równowagę między życiem prywatnym i zawodowym. Polecany szczególnie osobom zmieniającym karierę. Pomaga na choroby wywołane stresem oraz wspomaga regenerację komórek a tym samym zwalnia proces starzenia się. Przynosi szczęście i pomaga przezwyciężyć lęk i kryzysy.

Awatar użytkownika
JuliaM

Re: Tanzanit

Post autor: JuliaM » 28 kwie 2020, o 14:12

Pierścionek z tanzanitem moim zdaniem jest nietuzinkowy, mało spotykany, wyjątkowy z uwagi na brak popularności kamienia.

ODPOWIEDZ