Co sądzicie o koralach?

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2468
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Co sądzicie o koralach?

Post autor: misiak » 26 lut 2010, o 23:36

Wiem, wiem niektórzy pomyślą sobie "co to za fanatyczka biżuterii". Wybaczcie ale biżuteria to coś co lubię i chętnie bym zajmowała się na co dzień, dlatego tyle tych moich tematów jest na forum. Wracając do sedna tematu, co sądzicie o koralach?

Co sądzicie o koralach?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
sylusia
Posty: 15387
Rejestracja: 26 lut 2010, o 23:59

Re: Co sądzicie o koralach?

Post autor: sylusia » 27 lut 2010, o 01:19

Korale jak najbardziej, każda kobieta powinna w swoim domu mieć korale. Ja posiadam jeszcze babcine korale z bursztynu (mam taką nadzieje, że to prawdziwy bursztyn, ponieważ w tamtych czasach nie było takich krętaczy jak dziś) a także drewniane w jasnych kolorach pasujących do różnych kreacji.

Awatar użytkownika
Złoty Ekspert
Posty: 1374
Rejestracja: 26 lut 2010, o 23:44

Re: Co sądzicie o koralach?

Post autor: Złoty Ekspert » 27 lut 2010, o 01:21

Nie wiem czemu ale korale to mi się jakoś kojarzą z różańce i nie zbytnio jestem za tym by je ubierać na siebie. Gdzieś tam po domu kiedyś latały korale, ale ja nigdy nie ubiorę ich bo nie zbytnio pasują do mojej osoby zwłaszcza gdy się ma takie skojarzenia :P

Awatar użytkownika
an_ka
Posty: 115
Rejestracja: 27 lut 2010, o 10:46

Re: Co sądzicie o koralach?

Post autor: an_ka » 27 lut 2010, o 11:02

Korale kojarzą mi się z babciami, jestem za młoda na takie rzeczy. Wszystko noszę prócz korali, a na koncie swoim mam już 20 wiosen za sobą.

Awatar użytkownika
Violka
Posty: 19
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:33

Re: Co sądzicie o koralach?

Post autor: Violka » 28 lut 2010, o 00:57

"Król Karol kupił królowej Karolinie korale, koloru koralowego" - pamiętacie jeszcze te czasy? Ja pamiętam, nawet moje dzieci spędzały sporo czasu na takich językowych zabawach. Korale to coś pięknego co może zdobić tak piękne kobiece części ciała jak uszy, nadgarstki, szyję. Kocham widok korali na szyi mojej kobiety, zwłaszcza tych spływających ku cudnym piersiom (jak to Bóg był pomysłowy). ;) :D :)

Awatar użytkownika
MagdalenaKaszew
Posty: 40
Rejestracja: 18 sie 2017, o 12:22

Re: Co sądzicie o koralach?

Post autor: MagdalenaKaszew » 22 lip 2018, o 17:33

Korale – rodzaj biżuterii w postaci koralików nanizanych przez niewielki otwór na nić, sznurek, żyłkę itp. Koraliki mogą być wykonane z różnych materiałów, zarówno pochodzenia naturalnego, jak i sztucznego. Mogą mieć różne rozmiary, kształty i kolory.

Koraliki są także wykorzystywane w modzie do upiększania odzieży, butów, torebek, nakryć głowy itp.

Projektowanie i wykonywanie własnej biżuterii z koralików, niekoniecznie tylko klasycznych sznurów korali, ale również kolczyków, bransoletek, naszyjników i broszek, jest rzemiosłem, które stało się popularne w ostatnich latach jako hobby.

ODPOWIEDZ