Stary pierścień z rubinem?

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Gosia

Stary pierścień z rubinem?

Post autor: Gosia » 11 maja 2015, o 17:09

Witam serdecznie. Mam pytanie ponieważ w moich rękach od kilku lat jest o to taki srebrny (próba 875) pierścionek:

Nie znam się dobrze, ale wydaje mi się, że w pierścionku zakuty jest rubin. Nie ma ani jednej ryski, prócz delikatnych wyszczerbień na jego krawędziach.

Czy ktoś z miłych Państwa mógłby mi napisać coś więcej?
Pozdrawiam!
Załączniki
rubinowy-pierscien-pieknej-pani-5[1].jpg
rozowe-rubinowy-pierscien-pieknej-pani[1].jpg
rubinowy-pierscien-pieknej-pani,3[1].jpg
pierscionki-rubinowy-pierscien-pieknej-pani[1].jpg
rubinowy-pierscien-pieknej-pani[1].jpg

Stary pierścień z rubinem?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
student
Posty: 5
Rejestracja: 4 maja 2015, o 12:23

Re: Stary pierścień z rubinem?

Post autor: student » 12 maja 2015, o 10:33

Polecam pójść do jakiegoś jubilera ,który sprawdziłby czy jest to prawdziwy rubin oraz żeby wycenił cały pierścień.

Awatar użytkownika
Miłosz

Re: Stary pierścień z rubinem?

Post autor: Miłosz » 12 maja 2015, o 16:34

Piękny ten pierścionek z rubinem. Powiedz ile ma lat ten pierścionek. Opakowanie wygląda na drewniane jakiego teraz już się nie stosuje do pakowania biżuterii, ale jest to opakowanie od naszyjnika a nie pierścionka :). Racja?

Równie dobrze może to być niedawno wyprodukowany pierścionek z rubinem, ale próba srebra trochę dziwna jest - widzisz gdzieś cechę probierczą albo tzw. imiennik, czyli znaczek nabijany przez producentów lub importerów na biżuteii poniżej 5 gram (ten pierścionek wygląda na cięższy :), ale czasami wstawiają imienniki też na cięższej biżuterii). Więcej o cechach probierczych i imiennikach przeczytasz tu: viewtopic.php?t=701

Awatar użytkownika
Gosia

Re: Stary pierścień z rubinem?

Post autor: Gosia » 12 maja 2015, o 17:48

zrobiłam dziś zdjęcia przy dużym powiększeniu i wyszło tak jak zakładałam, pierścień jest produkcji radzieckiej.

Pudełko przypadkowe, chciałam aby do zdjęć wyglądał godnie ;)
Próbowałam go zważyć, ale mając taką wagę kuchenną nie wiele uda mi się zdziałać ponieważ wychodzi pomiędzy 5 a 6g

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ilona

Re: Stary pierścień z rubinem?

Post autor: Ilona » 12 maja 2015, o 22:17

witam,
jak dla mnie to jest amethyst, ma fioletowy odcien, rubin jest bardziej matowy i nieprzezroczysty

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Stary pierścień z rubinem?

Post autor: ForumMaster » 15 maja 2015, o 08:48

Ciekawi mnie ten imiennik na ostatnim zdjęciu oraz próba probiercza, która nie wygląda na polską próbę. Może ktoś z urzędu probierczego może udzielić informacji / pomóc zidentyfikować źródło tego pierścionka

przy okazji, bardzo ładny ten pierścionek srebrny :)

ODPOWIEDZ