Motyw serca w biżuterii

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Kaskaderka
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:12

Motyw serca w biżuterii

Post autor: Kaskaderka » 10 mar 2010, o 16:52

Jest to chyba jeden z najpopularniejszych motywów,jakie obecnie panują. Na każdym kroku widzi się kobiety noszące naszyjniki z sercami, pierścionki czy kolczyki. Ja również mam takie serce-wisiorek, wykonane z białego i zółtego złota. Dostałam je od rodziców na 18-ste urodziny i za każdym razem jak je noszę czy na nie patrzę, przypominam sobie, że pokazuje ono miłość moich rodziców, z którymi niestety nie zawsze dobrze mi się układało. Niektórzy uważają, że takie serce jest tandetne, ja natomiast myślę, że każde niesie ze sobą jakiś symbol i przesłanie. Raczej mało kto dostaje biżuterię z sercem bez okazji albo bez jakiejś intencji ze strony dawcy.

A wy co myślicie o sercach- ozdobach?

Motyw serca w biżuterii

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Saara
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2010, o 12:06

Re: Motyw serca w biżuterii

Post autor: Saara » 10 mar 2010, o 20:31

Zgadzam się z Tobą w stu procentach, serc3 w biżuterii jest czymś więcej niż tylko ozdobą, jest ikoną pewnych uczuć, według mnie tych najważniejszych. Dostałam od swojego chłopaka naszyjnik- srebrne serce wysadzane cyrkoniami, miało ono oznaczać, że kocha mnie i nie przestanie mimo ówczesnej sytuacji (chcialam się z nim rozstać). I chociaż nie udało się uratować związku, ten naszyjnik mam ciągle przy sobie i ile razy na nie patrzę, przypominam sobie dobre stare chwile z nim.

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 14438
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:42

Re: Motyw serca w biżuterii

Post autor: Mikka » 11 mar 2010, o 19:55

Również uważam, że motyw serca jest wyjątkowy. Nie tylko ma piękne kształty i świetnie wygląda na kobiecie w każdej postaci, to jeszcze ma ten ładunek emocjonalny. Ile razy widzę na szyi kobiety czy na jej palcu biżuterię z sercem, myślę czy dostała ją od ukochanego, może od byłego, a może właśnie od rodziny. Ostatnio kasjerka w sklepie miała piękne złote serca na szyi, tak się na nie zapatrzyłam, że nie usłyszałam, że karze mi wpisać pin ;)

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Motyw serca w biżuterii

Post autor: Sklep-Jubilerski » 28 gru 2010, o 12:51

Przyłączam się do powyższych opinii,motyw sera w biżuterii jest wyjątkowy. To świetny prezent na walentynki,np łańcuszek z zawieszka w kształcie serca lub kolczyki:) To nie tylko ozdoba,według mnie serce symbolizuje coś więcej,ma głębsze i ukryte znaczenie.

Awatar użytkownika
dorisss
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 15:03

Re: Motyw serca w biżuterii

Post autor: dorisss » 27 wrz 2011, o 21:03

Jestem za :D Planuję na własny ślub założyć właśnie zawieszkę w kształcie serca. Wybrałam taką śliczną z białego złota. Wygląda tak, że jest wyjątkowa i nadaje się do założenia w TEN dzień. Bardzo ładnie wyglądają tez wszelkie kolczyki czy pierścionki z motywem serca. To nie tylko fajny prezent na Walentynki, ale też właśnie motyw ten może się pojawić w pierścionku zaręczynowym czy biżuterii ślubnej. W końcu to symbol miłości.

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Motyw serca w biżuterii

Post autor: Sklep-Jubilerski » 26 paź 2011, o 16:50

Motywy serca bardzo ładnie wyglądają i się prezentują na ciele. Jak najbardziej jestem za. Podoba mi się bardzo.

Awatar użytkownika
Eco Bizuteria
Posty: 33
Rejestracja: 17 mar 2012, o 21:27

Re: Motyw serca w biżuterii

Post autor: Eco Bizuteria » 16 kwie 2012, o 18:21

Miło jest jesli to serduszko oznacza coś więcej niż tylko to, że jest serduszkiem. Panowie kupujcie je swoim Paniom.. A co sądziecie o łamanych serduszkach???

Awatar użytkownika
Srebrna-Biżuteria
Posty: 30040
Rejestracja: 9 sie 2011, o 21:44

Re: Motyw serca w biżuterii

Post autor: Srebrna-Biżuteria » 16 kwie 2012, o 22:21

AnKa Biżuteria ma taki wisiorek ze srebra - kupuje się całość a w obecności partnera łamie się srebrny wisiorek - serce na dwie połówki: jeden dla każdego :)
http://ankabizuteria.pl/pl/bizuteria-dl ... a-dwa.html
37.08670829-05-serce-lamane-dla-kobiety-i-dla-mezczyzny_1.jpg
Łamane serce ze srebra

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Motyw serca w biżuterii

Post autor: Sklep-Jubilerski » 10 maja 2012, o 17:21

Serce samo w sobie jest ładnym kształtem. Oprawione w odpowiedni metal czy kamienie może wyglądac pięknie. Poza tym biżuteria z sercem może miec jakies znaczenie. Warto obdarowywac takimi ukochane osoby;)

Awatar użytkownika
Modelka
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 20:18

Re: Motyw serca w biżuterii

Post autor: Modelka » 25 sty 2013, o 23:24

Przed Walentynkami informujemy Was, że sklep z biżuterią srebrną "AnKa Biżuteria" zajmuje się importem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną. Zachęcamy Państwa do przeglądania ofert na stronie AnKaBizuteria.pl na której znajdują się pierścionki, kolczyki, bransoletki, łańcuszki, naszyjniki, broszki i wisiorki. Pragniemy zaoferować Państwu piękną, modną i najwyższej jakości biżuterię srebrną z zachowaniem atrakcyjnej ceny.

Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 196
Rejestracja: 27 sie 2010, o 11:29

Re: Motyw serca w biżuterii

Post autor: Karolina » 15 lut 2013, o 10:18

Serce i kwiatki to najlepsze motywy na Walentynki :). Biżuteria to faktycznie lepszy pomysł niż żywy kwiatek - róża, która może po przejściu na mrozie szybko paść. Broszka z różą, czy wisiorek z serduszkiem będą dawały dłużej i więcej przyjemności..

ODPOWIEDZ