Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Obrazki Srebrne na komunię, pamiątki na chrzest, obrazki ze srebra i dewocjonalia - o tym jest ten dział.
Biżuteria jest nie tylko ozdobą, ale także świadectwem historii, kultury i wiary. W kategorii "Obrazki Srebrne Pamiątki Dewocjonalia" znajdziesz unikalne i piękne przedmioty, które łączą w sobie zarówno wartość artystyczną, jak i duchową. Od wieków srebro było materiałem wykorzystywanym do tworzenia dewocjonaliów - małe, ale pełne znaczenia przedmioty, które pomagają w codziennej praktyce religijnej.

Dla młodej matki, która szuka idealnej pamiątki na chrzest, srebrne obrazki mogą być doskonałym wyborem. Są one trwałe, eleganckie i pełne symbolicznego znaczenia. Dla kolekcjonera biżuterii, srebrne dewocjonalia są okazją do zgłębienia historii i tradycji jubilerskiej. Osoba religijna z pewnością doceni piękno i znaczenie tych przedmiotów, które mogą służyć jako codzienne przypomnienie o wierze i duchowości.

Jeśli jesteś miłośnikiem mody i szukasz czegoś wyjątkowego, biżuteria z motywem religijnym może być doskonałym dodatkiem do Twojej kolekcji. Srebrne obrazki, naszyjniki z wizerunkami świętych czy bransoletki z krzyżykami - każdy z tych przedmiotów jest nie tylko piękny, ale także pełen głębokiego znaczenia.

Dbając o swoją biżuterię, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Srebro jest materiałem delikatnym i może ciemnieć z czasem. Aby zachować jego blask, regularnie czyść swoje dewocjonalia specjalnymi środkami do czyszczenia srebra. Unikaj też kontaktu z wodą i kosmetykami, które mogą przyspieszyć proces ciemnienia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru idealnej biżuterii dla siebie lub bliskiej osoby. Każdy przedmiot w tej kategorii został wykonany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i jest gwarancją najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
Ewelina M

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: Ewelina M » 17 kwie 2016, o 16:23

Strona duchowa będzie zapisana w pamiątce srebrnej - dlatego jest to idealny prezent na chrzciny

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Czerwiński

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: Czerwiński » 1 paź 2016, o 11:11

Na chrzest dają często pieniądze i pamiątkę - taki obrazek z grawerem pasuje.

Awatar użytkownika
Helcia

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: Helcia » 23 paź 2016, o 14:51

Właśnie wybieram się na chrzciny i szukam pomysłów co dać . Przyznam że obrazek z dedykacją przypadł mi do gustu. Muszę tylko wymyślić ciekawy wierszyk albo życzenia na chrzciny

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: ForumMaster » 3 lis 2016, o 19:26

Zdecydowanie jak obrazek jest dobrze wykonany z drewna i srebra to jest to o wiele lepszy i bardziej wartościowy prezent na chrzciny niż bukiet kwiatów w tej samej cenie

Awatar użytkownika
Gosia

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: Gosia » 6 lis 2016, o 12:07

Ja na chrzciny zakupiłam trochę inny prezent, te srebrne buciki są całkiem słitaśne :D

Awatar użytkownika
Jagoda

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: Jagoda » 22 mar 2017, o 09:23

fakt, srebrny obrazek na pamiatke chrztu jest dobra mysla. Takie srebrne obrazki sa pokryte specjalna warstwa ktora powoduje ze srebro nie sniedzieje tak jak bizuteria - podobnie jak srebro rodowane

Awatar użytkownika
weronika
Posty: 74
Rejestracja: 14 lis 2016, o 22:37

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: weronika » 28 mar 2017, o 11:12

ostatnio na ankabizuteria.pl trafiłam na ciekawą propozycję z darmowym grawerem
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirka

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: Mirka » 21 kwie 2017, o 19:22

srebrny obrazek z Aniolem strózem na chrzciny pasuje, np:
Obrazek

Awatar użytkownika
zuzka22
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2017, o 10:06

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: zuzka22 » 30 kwie 2017, o 22:58

Wydaje mi się, że dużo zależy od tego też jak blisko jest nam rodzina, do której idziemy na chrzciny :) Ja do koleżanki zdecydowałam się na zakup drewnianych klocków , ponieważ chaiałam kupić prezent, który będzie dla dziecka do zabawy :)

Awatar użytkownika
Gabriela

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: Gabriela » 13 cze 2017, o 13:17

Myślę, że dziecko idące do chrztu ma kilka miesięcy i pewnie aby pobawić się klockami jest dużo za małe, a czekanie jak dorośnie może spowodować, że np rodzeństwo zacznie takich prezentów używać czy też po prostu zapomnimy o nich a jak będzie chrześniak większy to klockami już nie będzie chciał się bawić jak przypomnimy sobie o o nich za późno. Dlatego uważam, że taka pamiątka srebrna to jest lepszy wybór niż klocki, czy pieniądze z których malutkie dziecko nie skorzysta.

Awatar użytkownika
Bogusia

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: Bogusia » 17 cze 2017, o 09:30

Pamiątki z grawerem to ciekawa myśl. Taki obrazek będzie trwały przez wiele lat a życzenia wygrawerowane będą piękną pamiątką jak dziecko dorośnie. To jest też dobry pomysł na każdą okazję, nie tylko na chrzciny ale także jako prezent dla nauczyciela na koniec roku, komunię.... lub po prostu jako podziękowanie.

Awatar użytkownika
petero

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: petero » 27 cze 2017, o 18:39

Połączenie obrazka z dedykacją w postaci graweru to bardzo dobre rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Marekk

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: Marekk » 4 gru 2018, o 12:21

Nad łóżkiem syna powiesiłem niedawno Matkę Boską z Dzieciątkiem, taki srebrny obraz https://www.ankabizuteria.pl/dewocjonal ... ki-srebrne. Z żoną myślimy, że to najlepszy sposób ochrony. Do tego mieliśmy możliwość w tym sklepie ustawienia dowolnej dedykacji już bez dodatkowej płatności.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: ForumMaster » 16 gru 2018, o 14:01

Oryginalnie i tematycznie są powiązane te pamiątki srebrne z uroczystością chrzcin. Podoba mi się taki pomysł w szczególnie dobrze brzmi jak dodaje się do takiego prezentu wygrawerowane życzenia.

Awatar użytkownika
oliwka

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: oliwka » 18 gru 2018, o 13:06

Obraz na Komunię Świętą to świetny pomysł ;) Ja swojej chrześnicy kupiłam album i byłą zachwycona ;) zamówiłam przez internet ale podczas przesyłki nic się z nim nie stało, przyszedł nie uszkodzony i na prawdę solidnie wykonany ;)

Awatar użytkownika
bermne

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: bermne » 11 lis 2021, o 07:13

Jeśli chodzi o kupowanie szatkiczy świecy to najlepiej ustalić to z rodzicami maleństwa, bo są różne zwyczaje np że matka chrzestna kupuję ubranie do chrztu, a ojciec chrzestny kupuje świece i szatke. Najlepiej zapytać co to prezentu też bo może zbierają np na fotelik samochodowy następny po łupinie albo chcą kupić coś większego po chrzcie. Najlepiej porozmawiać i dopytać u źródła.

Awatar użytkownika
Biżuteria DIY
Posty: 24
Rejestracja: 27 maja 2020, o 13:07

Re: Srebrne obrazki na chrzciny - pomysły

Post autor: Biżuteria DIY » 25 lis 2021, o 10:44

Kiedyś wydawało mi się to bardzo kiczowate, dzisiaj obrazki z aniołkami mnie niesamowicie wzruszają - jednak ludzie się zmieniają

ODPOWIEDZ