Strona 1 z 1

W. Kruk

: 16 cze 2012, o 19:46
autor: Modelka
Warto wspomnieć o odchodzącej w niepamięć polskiej marce W. Kruk. Marka ta oferowała ciekawą biżuterię w czasach, gdy Wojciech Kruk z Poznania miał wpływ na swoją rodzinną firmę. Dziś markę W. Kruk kontroluje Vistula, a młode pokolenie rodziny jubilerskiej Kruk otwiera nową markę.

Czyżby to początek końca wielkiej polskiej trójki jubilerskiej: W. Kruk, Apart i Yes?

Re: W. Kruk

: 17 cze 2012, o 11:59
autor: ForumMaster
W. Kruk to raczej marka sieci handlowej niż marka biżuterii - sprzedają tam różne kolekcje różnych producentów, marek. Tą samą kolekcję biżuterii znajdziecie w salonie W. Kruk jak i np. w sklepie z biżuterią srebrną AnKa Biżuteria http://AnKaBizuteria.pl . Ze względu na rodzinny i wieloletnie zaangażowanie właściciela Kruk w sprzedaż pozostawmy jako przykład znanej polskiej marki.
Kruk-kolczyki-recznie-wykonane.jpg
Kolczyki dostępne również w salonach W. Kruk

Re: W. Kruk

: 6 lip 2012, o 13:25
autor: Sklep-Jubilerski
A dlaczego piszesz,że ta marka odchodzi w niepamięć? Sklepy Kruka można spotkać bardzo często w galeriach handlowych,pasażach. Zgadzam się,że jest to już "tamtejsza" marka.

Re: W. Kruk

: 13 gru 2012, o 16:54
autor: ForumMaster
Dzisiaj w lokalnej telewizji był wywiad z W. Krukiem - byłym właścicielem. Nie wspomniał słowem nazwy marki z tematu, a reportaż został nakręcony w salonie nowej marki jego dzieci.... - To dużo tlumaczy....

Ale najciekawsze były wspomnienia z czasów "komuny", gdzie można było dostać kartkę na obrączki złote. Jak ktoś się chciał się ożenić ponownie to nowej kartki na obrączki nie dostanie. Ciekawe jakby dziś takie ograniczenie wprowadzić....

Kolejnym ciekawym spostrzeżeniem była ocena portfela klienta - kiedyś zarabiali ludzie tak mało, że nie starczało na życie a co tu mówić o biżuterii. Dzisiaj zarabiamy relatywnie więcej i jesteśmy w stanie wydać kilkaset złotych co jakiś czas na dobra luksusowe (sweterek, bransoletkę...)

Wydaje się, że kolejnym etapem po zmianach sposobu myślenia i ustroju (biżuteria na kartki), niedostępności biżuterii (w Polsce było tylko kilka sklepów z biżuterią srebną, złotej nie było, a obrączki można było zrobić ze starego złota, czy złotego zęba babci), upadku świetnej jubilerskiej firmy rodzinnej po starciu z nową rzeczywistością instrumentów finansowych wydaje się być epoka galerii i zakupów przez internet.

Co Wy sądzicie?

Re: W. Kruk

: 19 mar 2013, o 19:09
autor: Aneczka
ja mam sporo biżuterii Kruka,uważam,że marka ceniona,solidna i wszystko jeszcze przed nimi.

Re: W. Kruk

: 2 maja 2013, o 08:23
autor: Beata
Widzac ciagle te same kolekcje bizuterii w salonack
Wkruk oznacza to raczej schylek a nie wzrost

Re: W. Kruk

: 7 lis 2013, o 09:43
autor: Gość
Ja też mam w kruk i bardzo sobie chwalę.

Re: W. Kruk

: 8 lis 2013, o 20:16
autor: ForumMaster
Widać jak przeplata się nowoczesność (zakupy internetowymi w nowych sklepach) a tradycyjne zakupy w salonach znanych marek :).

Re: W. Kruk

: 26 mar 2015, o 15:41
autor: KarolinaP
Trochę mało aktywna jest ta marka ostatnio.

Re: W. Kruk

: 2 gru 2016, o 15:19
autor: lika89
A widzieliście gdzieś podobną biżuterię , np. coś podobnego do bransoletki kruk?

Re: W. Kruk

: 21 kwie 2017, o 10:40
autor: monisiaak
Pamiętam, że koleżanka miała kolczyki z W.Kruk i nie była zadowolona, ewidentna wada produktu, a reklamacja nie uznana...poczytajcie sobie opinie przed zakupem

Re: W. Kruk

: 3 maja 2017, o 18:41
autor: monisiaak
W Kruku mają astronomiczne ceny w porównaniu np do Apartu. Dziwne. Piszę o cenach obrączek ślubnych. Ptrafią być nawet 100% wyższe. Nowożeńcy zwykle nie są zbyt bogaci. To mówi samo przez się..

Re: W. Kruk

: 5 maja 2017, o 18:39
autor: ForumMaster
Dobrze że umieszczacie takie informacje - bardzo przydatne dla tych co np. planują zakupić obrączki ślubne

Re: W. Kruk

: 18 sie 2017, o 12:25
autor: Owinka
A czy można złożyć reklamację biżuterii kupione w W KRUK? Gdzie to zrobić?

Re: W. Kruk

: 20 sie 2017, o 17:16
autor: MagdalenaKaszew
Poszukaj na stronie sklepu - tam powinien być formularz odstąpienia od umowy oraz reklamacji wadliwej biżuterii.

Re: W. Kruk

: 8 wrz 2017, o 09:41
autor: ania564
KRUK niestety ma ceny bardzo wysokie... :(

Re: W. Kruk

: 8 wrz 2017, o 15:12
autor: Sara
Ceny mają wysokie bo klient musi zapłacić za utrzymanie wszystkich salonów jubilerskich w drogich galeriach. Faktem jest że wyciskają bardzo niskie ceny przy zakupie bo kupują bardzo duże ilości, ale w końcowym efekcie ich produkty są bardzo drogie i bardzo mało nowości mają bo muszą sprzedać najpierw duże ilości które kupili.

Re: W. Kruk

: 2 gru 2017, o 21:54
autor: Mariia
Też zaważyłam że w Kruku ceny są wyższe od Apartu, chociaż biżuteria - taka sama...

Re: W. Kruk

: 13 sty 2018, o 18:25
autor: Nina z Gdyni
Nosiłam niecały tydzień i cud ,że jej nie zgubiłam spadła mi w domu,myślałam ,że się odpięła,ale nie nie było kółeczka,łączącego zapięcie z bransoletką. Niestety zapodziałam dowód zakupu i nie mogę zareklamować