Jak założyć firmę jubilerską - o czym należy wiedzieć

Informacje o targach biżuterii, imprezach w Polsce, innych krajach UE oraz na świecie. Ważne wydarzenia, decyzje, przepisy dla przedsiębiorców. Źródło kontaktów.
Awatar użytkownika
Biżuteria-Srebrna

Jak założyć firmę jubilerską - o czym należy wiedzieć

Postautor: Biżuteria-Srebrna » 10 lip 2011, o 09:23

Otwarcie firmy jubilerskiej jest bardzo proste a w perspektywie czasu przyniesie spore zyski. Najszybciej i najtaniej firmę rozwiniecie w internecie - wystarczy dokonać rejestracji w urzędzie miasta, zgłosić się do ZUS i Urzędu Skarbowego oraz otworzyć konto w banku. Do prowadzenia firmy w internecie wystarczy dobry pomysł, oprogramowanie i hosting np. w home.pl lub dedykowany.
Poza dobrym opartym na rzeczywistych warunkach biznes planem - pomysłem trzeba promować swój sklep w sieci. Tu warto zacząć od widoczności na blogach, forach, portalalach tematycznych oraz na portalu kupujących biżuterię .
Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator

Re: Jak założyć firmę jubilerską - o czym należy wiedzieć

Postautor: ForumMaster » 10 lip 2011, o 13:31

Ciekawie zapowiada się ten portal ludzi kupujących dobra luksusowe http://www.intercomax.com - zasięg jest niesamowity, wchodząc z Chin przeglądającemu wyświetla się strona po chińsku, a Polakowi po polsku... z tego co widzę wszystkie języki są dostępne. Istnienie na tej stronie obok międzynarodowych i lokalnych firm sprzedających lub produkujących dobra luksusowe (biżuteria, ubiór, dodatki, moda, samochody...) bardzo szybko spowoduje, że dodana firma będzie widoczna w kraju i/lub za granicą. Widać, że można tam dodać też zdjęcia swoich topowych produktów.

Przy otwieraniu działalności w branży dóbr luksusowych warto rozważyć Fundusze europejskie - dają bardzo dużo możliwości rozwoju. Można np. spróbować złożyć wniosek w ramach programu 8.1 Innowacyjna gospodarka lub postarać się o pomoc de minimis. Punkty konsultacyjne dysponujące funduszami z tych projektów chętnie udzielą szczegółowych informacji.
Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Postautor: Sklep-Jubilerski » 6 wrz 2011, o 10:55

Ciekawe rady dla wszystkich początkujących jubilerów,którzy chcą otworzyć własny biznes. Jeżeli macie jeszcze jakieś artykuły na ten temat,to śmiało wstawiajcie,im więcej informacji tym lepiej.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
patka123456

Postautor: patka123456 » 21 lut 2016, o 20:38

Witam,
Jestem właścicielką sklepu z biżuterią. Pięć lat temu założyłam swój pierwszy sklep. Na początku przejrzałam wiele form o tym jak założyć taki swój biznes i natrafiłam się na wątek, że warto zainwestować w dobry sprzęt antywłamaniowy. Wielu z moich znajomych również posiada taki sprzęt u siebie (niektórzy nawet dzięki niemu przeżyli bezboleśnie włamanie ).

Wróć do „Porady, informacje dla firm: producentów, dostawców, handlowców.”