Najlepsza marka

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Najlepsza marka

Re: Najlepsza marka

autor: Mania92 » 9 lip 2018, o 08:57

Dinmo pisze:
21 cze 2018, o 12:31
Dlaczego polecasz tego jubilera? Czym sobie na to zasłużył? W czym jest wybitny albo lepszy od innych?
Może często właśnie tak kupuje biżuterię, albo jej pierścionek zaręczynowy jest właśnie od tego jubilera? Dla mnie w sklepach stacjonarnych bardzo ważna jest miła obsługa, bo jestem dość wymagająca i potrafię drażnić, bo muszę przymierzyć wszystkie błyskotki, które mi się podobają ;)

Re: Najlepsza marka

autor: Mania92 » 9 lip 2018, o 08:55

A znacie może markę biżuterii The PH? Ja często jak wybieram biżuterię to właśnie od tej marki. Biżuteria jest piękna, delikatna i personalizowana. Może dobrać sobie oryginalną biżuterię dla siebie :) Coś pięknego!
Niedawno poznałam Sklep Goldia i zastanawiam się, czy warto brać od nich kolczyki. Nie jestem przekonana, bo strona jest chyba nowa, prawda? Czy ktoś kupował od nich i zna tę markę, czy jednak wolicie kupować biżuterię z YES?

Kupujecie od nieznanych marek?

Re: Najlepsza marka

autor: Dinmo » 21 cze 2018, o 12:31

Dlaczego polecasz tego jubilera? Czym sobie na to zasłużył? W czym jest wybitny albo lepszy od innych?

Re: Najlepsza marka

autor: gosc » 15 mar 2018, o 14:14

polecam Pracownie Złotniczą Złota Róża narożnik ulic Dąbrowskiego i Roosevelta w Poznaniu

Re: Najlepsza marka

autor: ForumMaster » 7 kwie 2017, o 17:29

zgadzam się z Tobą , zwróć uwagę że najlepsze marki niezależnie od tego czy są znane kupującym czy nie dostarczają poczucia najlepszej jakości i profesjonalizmu obsługi - tu faktycznie dobrym przykładem jest oryginalne pudełko z logo sklepu internetowego zamiast po prostu wysłanej biżuterii zapakowanej w folię bąbelkową.

Re: Najlepsza marka

autor: monisiaak » 7 kwie 2017, o 16:59

Ogólnie rzecz biorąc uważam, że w biżuterii marka ma znaczenie. Pomijając jakość czy podejście do Klienta w przypadku ewentualnych reklamacji produktu, według mnie z pewnością lepiej prezentuje się prezent z biżuterii zapakowanej w pudełko znanej marki, niż w zwykłym ozdobnym pudełku czy opakowaniu.

sklep internetowy z biżuterią

autor: nataliii » 17 lut 2017, o 12:53

Również bardzo lubię kupować w ankabizuteria.pl jest to bardzo porządny sklep internetowy z biżuterią

Re: Najlepsza marka

autor: agata014 » 17 sty 2017, o 18:33

Moja ulubiona marka biżuterii to AnKa Biżuteria, zawsze kupuję biżuterię tej firmy na ankabizuteria.pl - biżuteria sklep internetowy i za każdym razem jestem bardzo zadowolona :D

Re: Najlepsza marka

autor: Ambrozy » 19 gru 2016, o 18:07

Dla mnie najlepsza firma jubilerska to taka która oferuje bardzo ładne kolekcje biżuterii w odpowiedniej cenie. Dlatego oglądam biżuterię w salonach a kupuję w sklepach internetowych takich jak ankabizuteria.pl. Ci znani z tv muszą mieć zawyżone ceny aby pokryć koszty tych bardzo koszach

Re: Najlepsza marka

autor: tres » 29 paź 2016, o 16:55

Ja przepadam za Krukiem. Tam wybrałam dla siebie srebrny pierścionek zaręczynowy https://goo.gl/Ys8C70 . Ale to nie jedyna rzecz , którą noszę tej marki. Mam też kolczyki, naszyjnik i kilka innych pierścionków

Re: Najlepsza marka

autor: monisiaak » 24 paź 2016, o 11:52

wracając do tematu, w moim odczuciu na chwilę obecną chyba najładniejsze rzeczy ma ankabizuteria przy tym w biżuteria tania. Yes czasem ma straszne ceny, Kruk tak samo, biżuteria z Yes jeszcze jest znośna i minusem jest cena u nich.

Re: Najlepsza marka

autor: Agata » 27 gru 2015, o 15:56

Ciekawa dyskusja :)
Czyli np. nie można odpowiedzieć viewtopic.php?f=3&t=700&p=2939 czy dane perły są naturalne na podstawie zdjęcia.

Cieszy to to, że nadal to co naturalne jest ładniejsze i ma większą wartość. Jest też spore ryzyko związane z faktem iż nie każdy jest w stanie zweryfikować czy perły są naturalne czy są sztuczną imitacją.

Re: Najlepsza marka

autor: gemlord.pl » 26 gru 2015, o 01:15

Oczywiście, że na perły - jak na każdy kamień szlachetny - można wystawić certyfikat, czasem tylko mija się to z celem (wystawienie takiego certyfikatu wiąże się z określonym nakładem pracy, nie ma więc sensu wystawiania go dla pereł wartych kilka czy kilkanaście złotych). Ponieważ - jak Państwo zauważyli - imitacje pereł są "idealne", w większości przypadków sami Państwo stwierdzą, że mają Państwo do czynienia z perłami - wystarczy zaobserwowanie jakichkolwiek niedoskonałości świadczących, że badany obiekt nie pochodzi z linii produkcyjnej. W przypadku pereł najwyższej klasy (bliskich doskonałości), rozpoznanie pereł jest na ogół nietrudne dla osób obytych w temacie, laik powinien raczej zwrócić się z takim pytaniem do rzeczoznawcy.

Pani Anielo - myli się Pani twierdząc, że natura nie jest w stanie wytworzyć pereł piękniejszych niż imitacje. Jest wręcz odwrotnie - nie udało się dotąd wytworzyć substancji doskonale imitujących grę świateł na powierzchni pereł. Wysokiej jakości perły mają urodę nie do podrobienia i nie da się jej pokazać nawet na najbardziej podrasowanych zdjęciach.

Ale myślę, że bardzo odeszliśmy od tematu tego wątku. Jeśli chcieliby Państwo wiedzieć więcej i mają Państwo wątpliwości, zachęcam do zadawania pytań na naszym profilu w serwisie Facebook.

Re: Najlepsza marka

autor: Aniela » 24 gru 2015, o 16:15

ciekawe, bo przecież bardziej idealne kształty pereł na pewno można uzyskać podczas produkcji sztucznych imitacji bo przecież natura nie zawsze daje takie piękno jakie widzimy na podrasowanych zdjęciach (tak samo jak ładniejszą kobietę widać na zdjęciu po obróbce cyfrowej niż ją jest w rzeczywistości)

Są zatem jakieś wskazówki jak rozróżnić perłę naturalną lub hodowlaną od sztucznej imitacji perły?

Re: Najlepsza marka

autor: Andrzej » 24 gru 2015, o 16:11

Czyli zwykły użytkownik, kupujący nie jest w stanie rozróżnić czy to perła czy "imitacja perły". Diamenty mają swoje certyfikaty dzieląc je na różne klasy, widziałem też będąc nad morzem, że biżuteria z bursztynem ma certyfikaty. Jak tu jest z perłami? Ktoś wydaje certyfikaty dla pereł, a jak tak to kto i czy ci co wydają certyfikaty są zaufani?

W zabieganym świecie karmieni jesteśmy różnymi informacjami i można się pogubić...

Re: Najlepsza marka

autor: gemlord.pl » 19 gru 2015, o 22:30

Niestety cytowany przez Panią wpis zawiera pewne błędy, co usprawiedliwia w pewnym sensie Pani błędne wnioski.

Zwracam Państwa uwagę na to, iż pojęcie "sztuczna perła" jest pojęciem niewłaściwym, gdyż perły nigdy nie udało się wytworzyć w sposób sztuczny. Prawidłowym określeniem na coś, co ma "udawać" perłę jest "imitacja perły". I bardzo ważne: NIE JEST TO PERŁA, gdyż tym określeniem nazywa się WYŁĄCZNIE określone twory powstałe w organizmach mięczaków perłorodnych.

Same zaś perły dzielimy na hodowane i naturalne, przy czym określenie "naturalna" uprawnione jest tylko w stosunku do perły, która powstała bez ingerencji człowieka. Perły naturalne są bardzo rzadkie i nie znajdą ich dziś Państwo w powszechnym obrocie handlowym - to co spotykamy w sklepach jubilerskich, to perły HODOWANE.

Wracając do Pani wniosku: jest wręcz odwrotnie - im perła bardziej regularna tym droższa. Spośród pereł tego samego gatunku i tej samej wielkości najdroższe będą perły bliskie o idealnie kulistym kształcie, czystej powierzchni i wysokim połysku. Perły o nieregularnych kształtach będą ZNACZNIE tańsze.

I jeszcze jedno słowo odnośnie przywołanego przez Panią wątku - wyceny pereł ABSOLUTNIE nie da się wykonać na podstawie zdjęcia. W większości przypadków można to zrobić przez badanie fizycznych właściwości pereł, są jednak przypadki, gdy potrzebne jest dokładniejsze badanie (np. analiza chemiczna pereł lub badania radiofotograficzne), a w szczególnie trudnych przypadkach nawet renomowane laboratorium potrafi popełnić błąd w ocenie (w branży znany jest przypadek pomyłki kilku laboratoriów w ocenie pereł wyhodowanych w taki sposób, iż uznano je za naturalne).

Tym zaś spośród Państwa, który poszukują rzetelnej wiedzy na temat pereł odradzam raczej poszukiwanie jej w internecie - ilość błędów powielanych przez autorów różnych artykułów o perłach jest tu porażająca. Poleciłbym raczej literaturę fachową lub kontakt z rzeczoznawcą.

Re: Najlepsza marka

autor: Amelia z Warszawy » 18 gru 2015, o 20:39

Greg ładnie opisał podstawowe parametry pereł tu na forum. Podaję wątek: viewtopic.php?f=3&t=700&p=2966

Okazuje się, że wbrew ogólnemu myśleniu, im perła bardziej nieregulrna tym bardziej naturalna i droższa. Wiadomo, że dziś człowiek potrafi imitować naturę i także perły: ich kształt i kolor oraz trwałość.

Re: Najlepsza marka

autor: gemlord.pl » 17 gru 2015, o 11:44

Piszę o perłach hodowanych - naturalnych pereł nie ma dziś w powszechnym obrocie handlowym, a posługiwanie się przez sprzedawców biżuterii pojęciem "perły naturalne" jest dużym nadużyciem. Kryteria oceny jakości to dosyć obszerny temat , jest tam bardzo obszerny dział z wiedzą o perłach, gdzie poruszamy między innymi zagadnienie jakości pereł. Piszemy tam również o różnych gatunkach pereł, nie chciałbym tu po prostu przeklejać artykułów ze sklepu:)

Chętnie natomiast odpowiem na pytania szczegółowe, jeśli takie się pojawią po przeczytaniu naszych artykułów.

Odnośnie trwałości pereł - dobrej jakości perły nie zawsze są trwalsze od pereł słabej jakości (w przypadku pereł jądrowych znaczenie ma tu grubość powłoki perłowej - jeśli jest cienka, to istotnie perły mają trwałość niższą). Jakość pereł (rozumiana głównie jako ich połysk oraz czystość powierzchni) przekłada się przede wszystkim na ich piękno, a tego niestety nie da się w pełni oddać na zdjęciu.

Re: Najlepsza marka

autor: Agnieszka » 16 gru 2015, o 21:38

Rozumiem, że piszesz o perłach naturalnych spełniających wymagające kryteria jakości. Co to tak naprawdę oznacza? Wasze kolekcje biżuterii z perłami będą bardziej trwałe? Może dla laików trochę przykładowych zdjęć zamieścisz?

Gdzieś tu na forum było sporo o perłach napisane, różne odmiany, ale jaką wartość mają te różne rodzaje pereł?

Re: Najlepsza marka

autor: gemlord.pl » 16 gru 2015, o 16:14

To ja może wtrącę swoje trzy grosze do dyskusji na temat marek oraz cen. Od 7 już lat budujemy markę Gemlord a naszą domeną jest luksusowa biżuteria z pereł wysokiej jakości. Od pięciu lat ceny pereł rosną w błyskawicznym tempie i chcąc utrzymać ten sam poziom jakości musimy nieustannie podnosić ceny. Czy kupując u nas płacą Państwo cokolwiek za markę? Ani grosza – od początku naszej działalności utrzymujemy podobny poziom marż na nasze produkty. Z czego zatem wynikają wyższe ceny biżuterii u nas? To mogą Państwo zobaczyć tylko porównując nasze perły z perłami kupowanymi gdzie indziej. Różnica Państwa zaskoczy, tak jak nieodmiennie zaskakuje wiele spośród naszych wiernych Klientek. W Polsce trudno jest dostać perły wysokiej klasy i tak naprawdę niewielu Klientów je w ogóle kiedykolwiek widziało. Są one rzadkie i przez to kosztowne, a większość sklepów boi się wprowadzać tego typu produkty do swojej oferty. Jubilerzy wolą raczej - stosowane w popularnej biżuterii - perły średniej i niskiej jakości, które będą przystępne cenowo.

Owszem - zamiast naszyjnika za 100 tys. mogą Państwo kupić naszyjnik za 100zł. Ale będą to ZUPEŁNIE INNE perły.

O perłach, które mogą Państwo dostać w sieciówkach nie będę się wypowiadał. Proponuję, aby sami Państwo porównali je z tym, co można kupić u nas :)

Na górę